Pohyb

Zumba nabízí zajímavé benefity. Zatančete si a čerpejte je

Zumba patří mezi oblíbené výstřelky posledních let. Nabízí nám nejen zábavu, ale i celou řadu zdravotních výhod. Kdo by nechtěl při zábavě spalovat kalorie, procvičit a rozhýbat si celé tělo, zrychlit metabolismus, zvýšit si vytrvalost, zlepšit náladu a sebevědomí nebo podpořit koordinaci?

Co je vlastně Zumba?

Jedná se o fitness program, který v sobě spojuje prvky tance a aerobiku. Kombinuje různé taneční styly inspirované oblastí Jižní Ameriky. Zábavná a poutavá forma udělala ze Zumby oblíbený taneční a cvičební styl. Jedna lekce obvyke trvá hodinu a vedou ji zkušení lektoři. Jaké výhody, kromě zábavy, našemu tělu nabízí?

Spalování kalorií

Klíčovou složku Zumby představuje kombinace aerobního cvičení se silovým tréninkem. Díky kombinaci vysoké intenzivního kardiovaskulárního cvičení je metabolismus zrychlený. Hodina Zumby tak dokáže spálit velké množství kalorií.

Podpora vytrvalosti

Nepřetržitý pohyb bývá často náročný. Hodinová lekce Zumby podporuje vytrvalost a navyká tělo na výdej energie.

Lepší držení těla a koordinace

Koordinované pohyby zvyšují lepší držení těla a podporují vaši flexibilitu. S přibývajícím věkem se koordinace zhoršuje, ale víceúčelové prvky, které Zumba obsahuje, ji pomáhají zlepšovat. Zumba nabízí ladné taneční pohyby, které udržují tělo v dobré fyzické kondici. Pohyby jsou pak vyvážené.

zumba

Vyšší sebevědomí

Zlepšuje taneční pohyby i fyzické zdraví v zábavném a neformálním prostředí. Budete se tak cítit lépe. Tím, že se dokážete přizpůsobit, zvýší se vám sebevědomí. Zumba je cvičení spojené se sebevyjádřením.

Protažení celého těla

Jako forma fitness založená na tanci působí Zumba jako celotělové cvičení. Zapojuje téměř všechny svaly těla. Cvičení je tak daleko efektivnější, protáhne a zpevní celé tělo.

Snadná přizpůsobivost

Strategii Zumby si snadno uzpůsobíte vašim možnostem, schopnostem a cílům. Tento fitness přístup poskytuje různé úrovně obtížnosti, zvolíte si tedy takovou, která vám bude vyhovovat.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button