Pohyb

Trpíte bolestí v ramenou? Může se jednat o zánět šlach!

Naše svaly mají sklon časem slábnout a mohou trpět různými druhy zdravotních potíží. Jinými slovy, můžeme si nešťastnou náhodou zranit určitou část těla, která by později mohla vyžadovat speciální léčbu, v tomto případě se často jedná právě o ramena.

ramenaRamena mohou trpět například bursitidou nebo zánětem šlach, což jsou v podstatě záněty na místech, která se musí ošetřovat šetrně a s trpělivostí. Měli byste se vyhnout zejména jejich nadměrnému přepínání.

Nejběžnějším způsobem léčení těchto bolestí v ramenou je redukování zánětu v postižené oblasti. Dnes vám řekneme, jak rychle vyřešit vaše potíže s rameny.

Hlavní metody při léčbě zánětu šlach v rameni

  • Vyhýbejte se fyzické aktivitě alespoň týden, dokud se bolest nesníží
  • Přiložte na rameno led přibližně na patnáct minut. To opakujte třikrát až šestkrát během dne.
  • Masírujte místo, abyste zmírnili bolest.
  • Cvičte cviky zaměřené na ramena, které vám doporučí váš lékař.
  • Fyzioterapie je obvykle skvělým způsobem, jak se vypořádat s tímto problémem, ale jen pokud vám jí doporučí odborník.
  • Za žádných okolností nezvedejte svá ramena! Pokud potřebujete dosáhnout na něco v horní polici, požádejte o pomoc členy rodiny.
  • Zkuste toto fantastické cvičení: Položte své rameno na roh stěny nebo rám dveří, můžete jej podložit ručníkem nebo měkkým předmětem, abyste se vyhnuli bolesti. Opatrně protahujte rameno v různých směrech, a nebojte se postupně zesilovat, velmi pozvolna. Tohle můžete dělat až dvakrát denně, pokaždé udržujte tlak po dobu patnácti vteřin.

Jiné způsoby, jak snížit bolest

  • Zvedejte jen lehké předměty ve své blízkosti.
  • Měňte způsob sezení, pokud jste v kanceláři nebo na podobném místě; mějte na paměti, že pokud se v nějaké pozici cítíte nepříjemně, je to z dobrého důvodu. Věnujte pozornost signálům, které vám vaše tělo vysílá.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button