PohybZdraví

Účinné prostředky, které odstraní zápach z podpaží

Hledáte účinné a nejlépe přírodní prostředky, které by vás zbavily zápachu z podpaží? Nezoufejte, existují opravdu netradiční způsoby, jakými se zápachu můžete zbavit. Stačí je jen objevit, třeba teď s námi.

Trápí vás problémy s pocením?

poceníStačí, když si vzpomenete na zpoceného a nepříjemně zapáchajícího člověka, kterého potkáte v tramvaji nebo ve výtahu, a již vám jistě naskakuje husí kůže. Nepříjemný zápach, kterým se pot u většiny lidí projevuje, je často nesnesitelný. Zápachem z podpaží trpí většinou lidé, jejichž životní styl není příznivý pro jejich zdraví. Většinou kouří, pijí často kávu, jedí kořeněná a také tučná jídla.

Důvodem zápachu však může být i příjem léků, konzumace alkoholu, stres, napětí, těsné oblečení či oblečení z umělých vláken a také hormonální změny. Zapáchajícím podpažím většinou trpí lidé v pubertě či my všichni v době největších veder. To vše může způsobovat nepříjemný zápach. Hlavním činitelem zápachu jsou vznikající bakterie.

Jak si poradit se zápachem?

S tímto problémem si poradí deodoranty a antiperspiranty, které se snaží zápach a pocení co nejvíce pohltit. Existují však i účinné přípravky, které vám od zapáchajícího podpaží pomohou rychleji a účinněji. Přece jen ochrana deodorantu není nikdy stoprocentní.

Olej z čajovníku

poceníTea tree olej je velmi účinným pomocníkem v boji proti zápachu z podpaží. Jeho antibakteriální vlastnosti zabraňují rozšíření bakterií. Jediné, co musíte udělat, je přidat dvě kapky oleje Tea tree na jeden šálek vody a naplnit tímto roztokem rozprašovač nebo sprej. Používejte tekutinu jako běžný deodorant. Zápach bude eliminován díky vlastnostem Tea tree oleje, a to bez zbytečných chemikálií.

Jablečný ocet

Tento ocet, který se vyrábí z jablek, je považován za malý zázrak. Jablečný ocet si totiž zachovává všechny účinky, které mají i jablka. Jedná se o jednu z nejlepších náhražek deodorantu. Má antibakteriální vlastnosti stejně jako Tea tree olej, a proto účinně bojuje proti tvorbě bakterií.

Zapomeňte na zápach z podpaží. Stačí, když nalijete trochu jablečného octa do mističky. Do té namočte vatový tampon a jím otřete podpaží. Jablečný ocet sníží pH pokožky, čímž se vymýtí zápach z podpaží. Druhou a i jednodušší variantou je jablečný ocet zředit vodou a nalít ho do spreje. Tímto způsobem můžete roztok používat každý den. Jako prevence proti zápachu funguje i při oplachování podpaží při koupání.

Účinná soda

Dalším účinným lékem, který vás zbaví zápachu z podpaží, je jedlá soda. Smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody s jednou lžící citronové šťávy. Dobře promíchejte a aplikujte na podpaží. Nechte na podpaží směs chvíli odpočinout. Poté opláchněte čistou vodou. Druhá možnost je o něco efektivnější. Smíchejte malé množství kukuřičného škrobu s jedlou sodou a aplikujte směs na podpaží, kde absorbuje přebytečný pot. Chcete-li získat příjemnou vůni a antibakteriální účinky, přidejte i pár kapek Tea tree oleje.

pocení

Peroxid vodíku

Pokud trpíte opravdu silným zápachem z podpaží, použijte silnější mix. Peroxid vodíku se stává v tomto případě účinným lékem. Připravte si roztok, ke kterému budete potřebovat čajovou lžičku peroxidu vodíku a šálek vody. Dobře promíchejte a žínkou nanášejte na podpaží a nechte chvíli působit. Poté opláchněte vodou. Tento roztok pomáhá odstranit bakterie vytvářející zápach.

pocení

Přírodní mýdla

Přirozeným a především lehkým způsobem, jak se zbavit zápachu z podpaží, je mýt se přírodními mýdly. Umyjte si celé tělo přírodním mýdlem, včetně podpaží, čímž eliminujete tvorbu potu a nepříjemného zápachu. Velice příjemná jsou přírodní mýdla z kozího mléka či s přídavkem bylinek, například meduňkou, rozmarýnem nebo měsíčkem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button