Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Tymiánový čaj: Účinný bojovník proti mnoha děsivým neduhům

Víte, že po staletí se tymián používá pro mnoho druhů onemocnění, od chřipky až po epileptické záchvaty. Také byl využíván jako prevence proti infekcím a k urychlení hojení ran. Bylinka pochází z jižní oblasti Středomoří a v současné době je pěstována po celém světě pro své kulinářské i terapeutické účinky.

Účinné látky a zdravotní přínosy tymiánu

Tymián obsahuje vitamíny(A, B6, C), minerály (vápník, železo, mangan), fenoly a to včetně thymolu, augenolu a carvacrolu. Tyto sloučeniny jsou zodpovědné za antivirové, antiseptické, antifungální, antiparazitické a protirevmatické účinky. Je to skvělý zdroj vlákniny.

Pokud je používán pravidelně, má schopnost snížit virovou zátěž v těle, napomáhá při léčbě revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy, chronického únavového syndromu nebo vertiga.

Tato bylina také obsahuje terpenoidy jako je kyselina ursolová a rosmarinová, které mají protirakovinové vlastnosti.

Využití tymiánu:

  • akutní a chronická bronchitida
  • bolesti v krku
  • kašel
  • zánět hrtanu
  • astma
  • léčba zánětu úst
  • infekce v krku
  • zabraňuje zánětu dásní

Chcete-li zlepšit své celkové zdraví a zabránit mnoha chorobám, doporučujeme zkusit tymiánový čaj, pro jehož výrobu potřebujete pouze čerstvý nebo sušený tymián.

Postup:

Zvolte vhodnou nádobu na vaření. Dejte do ní tymián, zalijte vařící vodou (na 1 lžičku tymiánu 1 šálek vody), zakryjte a nechte 5 minut louhovat. Slijte a můžete popíjet.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button