KrásaPřírodní léčba

Obyčejné droždí je jedním z nejúčinnějších prostředků pro silné a lesklé vlasy

Věděli jste, že je maska na vlasy z běžných kvasnic poměrně jednoduchý recept, jak dodat krásu a lesk i velmi poškozeným vlasům? Maska totiž dokáže dodat vlasům potřebné živiny a pokud jsou poškozené, pomůže s jejich regenerací.

Maska z kvasnic je vhodná pro všechny typy vlasů a měli by ji vyzkoušet obzvláště lidé trpící vypadáváním vlasů (podporuje jejich růst). Pomocí masky můžete bojovat i proti lupům.

A jaký je recept na tuto zázračnou masku?

V 1 lžíci teplého mléka rozpustíme 1 čajovou lžičku medu nebo cukru. Do takto připravené směsi přidáme 20 g čerstvého droždí. Pokud se rozhodnete použít droždí suché, nezapomeňte že 7 gramů sušeného droždí působí jako 40 gramů čerstvého. Směs poté necháme na teplém místě 15-20 minut odpočívat a kvasit.

Výslednou směs aplikujte do čistých a vlhkých vlasů od kořínků ke konečkům. Můžete ji ale použít i na neumyté vlasy. Poté vlasy zabalte do plastového sáčku a teplého ručníku. Maska vyžaduje optimální teplo, aby mohly kvasnice co nejlépe pracovat a dodávat do vlasů chybějící vitamíny a minerální látky.

tbsPokud se vám zdá směs moc řídká, použijte méně mléka. Masku nechte působit po dobu 2-3 hodin, čím déle, tím budou výsledky znatelnější. Poté vlasy umyjte šamponem. Nemusíte se bát trochu nepříjemného zápachu, který bude cítit z vašich vlasů s maskou. Po umytí již nebude po zápachu ani stopa.

Další varianta této masky je bez použití mléka

Smíchejte droždí s medem a nechte kvasit. Po vykvašení přidejte lžičku ricinového nebo olivového oleje. Další postup už je úplně stejný, jako u předchozího návodu.

Po smytí masky a vysušení vlasů uvidíte neuvěřitelné účinky této masky. Vlasy budou budou mnohem zdravější a krásnější, než před tím, a také budou plné lesku a objemu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button