HubnutíZdraví

Jaké jsou příznaky onemocnění jater?

Jako u mnoha jiných chorob – také onemocnění jater má své příznaky, které pokud nejsou diagnostikovány zavčasu, kdy je možné je ještě léčit a vyléčit, dochází k nevratným stavům tohoto orgánu.

Největší vnitřní orgán, který máme v těle jsou naše játra. Normální játra u zdravého dospělého člověka váží okolo 3 až 3,5 kilogramů a zajišťují mnoho tělesných funkcí.

Onemocnění jater je způsobeno nejrůznějšími důvody. Může jít o poškození jaterní tkáně z důvodu toxinů, dále o nahromadění cholesterolu, anebo se vyskytne problém s průtokem krve v játrech. O cirhóze z důsledku užívání alkoholu, pak není třeba ani mluvit. Právě alkohol je nejčastější příčinou onemocnění jater v Severní Americe.

Hlavní příznaky onemocnění jater zahrnují zežloutnutí pokožky i očního bělma, dále zvýšená tendence se potit, černé kruhy pod očima, zanícené nohy a ruce, hnědé skvrny na kůži, bezbarvá stolice, zarudnutí v obličeji, oteklé oči, nevolnost, bolest v pravém horním kvadrantu břicha, tělesný zápach, hrubý povrch jazyka, zápach z úst, hubnutí a únava.

Tyto příznaky jsou úzce spjaty s hepatitidou, žlučovými kameny a zahrnují zvracení po mastném jídle.

V případě, že onemocnění jater postupuje k cirhóze, můžete zaznamenat zvětšená mužská prsa (nerovnováha pohlavních hormonů a zvýšení hormonu estradiolu), dále erektilní dysfunkci (nerovnováha pohlavních hormonů může zmenšovat varlata a vést ke snížení sexuální touhy), snížení svalové tkáně (ohrožená játra snižují produkci proteinů, což vede k ochabování svalů), tendenci tvorby modřin, svědění, pocit zmatku, letargie (způsobená zvýšením krevního amoniaku), abnormální metabolismus (projevující se sníženou hladinou cholesterolu), vysoký krevní tlak (vrcholící srdečním infarktem a mozkovou mrtvicí).

jater

Hrozí též zvýšení tělesné hmotnosti, která může vést až k obezitě. Vyskytují se i potíže s hubnutím, pomalým metabolismem, nateklým břichem, celulitidou, problémy s trávením, syndrom dráždivého tračníku, zácpa, zažívací potíže, hemoroidy, neschopnost tolerovat tučná jídla, nástup diabetu druhého typu, chuť na sladké, hypoglykémie.

Špatná játra umožňují rozvoj fibromyalgie, výskyt virových a bakteriálních infekcí, kožní vyrážky, alergií, senné rýmy, kopřivky, astmatu. Dále nadměrné svědění a zvýšený výskyt autoimunitních chorob.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button