Nezařazené

Chcete podpořit svůj metabolismus? Pak zařaďte tyto potraviny do svého jídelníčku

Máte-li nějaké to kilo navíc a chcete se jej zbavit, raději, než dietu, zrychlete svůj metabolismus. Především sedavý způsob života jej zpomaluje a důsledek toho je pak přibývání na váze. Některé potraviny dokážou metabolismus zrychlit a podpoří tak spalování tuků.

Zelený čaj

Katechiny v zelené čaji obsažené patří mezi antioxidanty. Pomáhají bojovat proti škodlivým volným radikálům, brání oxidačnímu poškození a společně s dalšími látkami urychlují metabolismus. Ten zrychlíte tím, že budete pít 3 šálky kvalitního zeleného čaje denně.

Potraviny bohaté na bílkoviny

Mezi ty patří libové maso, luštěniny, tofu, mléčné produkty nebo houby. Jsou dokonalým pomocníkem pro urychlení metabolismu. Udržují hlad pod kontrolou a brání v konzumaci přílišného množství, především nezdravých, pokrmů. Pokud přestaneme konzumovat nezdravé pokrmy (sladké nebo příliš slané), tělo přestane ukládat nadbytek tuků. Zařaďte do svého jídelníčku pravidelně potraviny bohaté na bílkoviny a nastartujte svůj metabolismus.

Chilli

Chilli je koření skvělé pro hubnutí. Zrychluje totiž metabolismus, zvyšuje termogenezi (vývoj tepla pro rozpouštění tuků) a zlepšuje výdej energie. Kapsaicin v koření obsažený pomáhá regulovat hladinu inzulínu.

Skořice

Jedná se o přirozený prostředek podporující hubnutí. Podporuje totiž rychlejší metabolismus. Pomáhá zvyšovat citlivost na inzulín, snižuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

skořice

Česnek

Tato zelenina není dobrá pouze pro náš kardiovaskulární systém a pro podporu imunity. Česnek zvyšuje termogenezi a podporuje citlivost na inzulín.

Plnotučný jogurt

Je kvalitním zdrojem dobrých střevních bakterií, podporuje lepší trávení, kontroluje chuť k jídlu a reguluje hladinu glukózy v krvi. Buňky v těle tak fungují na optimální úrovni a podpoří zdravý metabolismus.

Bylinky

Obsahují antioxidanty, které zlepšují a urychlují metabolismus. Používejte pro dochucování pokrmů koriandr, oregano, rozmarýn, tymián nebo fenykl.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button