Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Jak se přírodně zbavit zubního kamene

Zubní kámen patří mezi světově nejrozšířenější ústní zdravotní problémy. Jedná se o tvrdou hmotu, která se tvoří na zubech a přispívá k jejich rozpadu. Jakmile se vytvoří, může být opravdu těžké se jí zbavit, i když některé prostředky mohou pomoci, pokud se používají dlouhodobě. Zde jsou některé tipy, jak se přírodně zbavit zubního kamene.

Cibule

Cibule má antiseptické a antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají při problémech se zuby. Může poskytnout úlevu od bolesti způsobené nadměrným výskytem zubního kamene a zabíjí zárodky, které způsobují infekci. Každý den žvýkejte několik minut syrovou cibuli, a pokud nejste schopni jí udržet delší dobu v ústech, přiložte jen kousek přímo na postiženou oblast.

Prášek do pečiva

Čistěte zuby za použití směsi jedlé sody a vody každé ráno po běžném použití zubní pasty. Smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody; přidejte trochu vody, abyste dosáhli hladké konzistence. Zuby touto směsí čistěte především v oblastech, v nichž je největší výskyt zubního kamene a po 2 až 3 měsících pravidelného používání se jeho výskyt viditelně sníží.

Jablečný ocet

Díky jablečnému octu můžete docílit perleťově bílých zubů a rozpuštění zubního kamene, protože odstraňuje i odolné skvrny. Nalijte malé množství na kartáček a používejte na čištění, zejména v postižených oblastech. Poté použijte také zubní pastu, protože jablečný ocet obsahuje kyselinu, která by mohla poškodit vaši zubní sklovinu. Opakujte, dokud nedocílíte požadovaného výsledku.

Kurkuma

Kurkuma je protizánětlivá, antimikrobiální a obsahuje antioxidanty. Je ideální pro léčbu běžných problémů se zuby, k ústní hygieně i bělení zubů. Smíchejte ¼ lžičky kurkumového prášku s trochou hořčičného oleje a použijte k čištění zubů. Poté důkladně vypláchněte ústa vodou.

Oil pulling

Oil pulling je prastará ajurvédská metoda, která využívá přírodní oleje k čištění, bělení a detoxikaci ústní dutiny. Proces je jednoduchý. Vezměte si do úst lžíci libovolného rostlinného oleje (nejlépe kokosový či sezamový) a pohybujte s ním v ústech asi 20 minut. Poté vyplivněte a pořádně ústa vypláchněte vodou. Provádějte nejlépe hned ráno po probuzení ještě před jídlem nebo po jakémkoli jídle.

Hřebíček

Hřebíček obsahuje ingredience, které pomáhají léčit řadu zubních problémů. Má antibakteriální, analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Nejen, že léčí zubní kámen, ale také pomáhá léčit onemocnění dásní, pokud jím trpíte. Každý den naneste na problematická místa esenciální olej z hřebíčku a nechte působit přes noc.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button