HubnutíNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Nejlepší čas na pití zeleného čaje

Zelený čaj je úžasný na hubnutí a všichni lidé, kteří dbají o svůj zdravotní stav i hmotnost jsou si jeho pozitivních účinků vědomi. Zelený čaj obsahuje vysoké množství antioxidantů, stejně jako enzymů, aminokyselin a polyfenolů. Má také vitaminy ze skupiny B, kyselinu listovou, mangan, draslík, hořčík a kofein.

Chcete-li správně využít všech výhod zeleného čaje, musíte vědět, jak a kdy pít tento detoxikační nápoj. V následujícím článku se dozvíte o nejvhodnější době, kdy pít zelený čaj.

Po snídani

Odborníci doporučují zdravou stravu především ráno, protože naše tělo v tu dobu snadno přijímá potravu. Ale nepijte zelený čaj brzy ráno na lačný žaludek, protože kofein v něm může vést k dehydrataci. Mohl by také vést k uvolňování žaludečních kyselin, které mohou způsobit následné žaludeční problémy nebo dokonce vředy. Dejte si zdravou snídani a poté zapijte zeleným čajem.

Před spaním

Pokud pijete zelený čaj, protože chcete zhubnout, nejlepší čaj na jeho konzumaci je 2 hodiny před spaním. Tento nápoj vám pomůže spalovat tuk, zatímco spíte a bude moci dobře působit, pokud již nebudete jíst žádná těžká jídla. Nicméně pokud nepotřebujete zelený čaj na hubnutí, možná zjistíte, že kofein v něm ovlivňuje vaši schopnost večer usnout. V tomto případě byste se jeho konzumaci těsně před spaním měli vyhnout.

Půl hodiny před cvičením

Pijte zelený čaj předtím, než půjdete do posilovny či na trénink. Bylo zjištěno, že tento nápoj vám pomáhá zvýšit úroveň výkonu a zajistí vám lepší fyzičku. Také vám pomůže hubnout a spalovat tuk.

Hodinu před jídlem nebo po jídle

Mnoho lidí má ve zvyku pít zelený čaj těsně po jídle. To však může bránit vstřebávání živin kvůli kofeinu a tříslovinám v něm obsaženým. Lepší je dát si svou porci zeleného čaje 45 až 60 minut před či po jídle.

Řeďte si zelený čaj po celý den

Chcete-li pomocí zeleného čaje detoxikovat, musíte jej pít po malých douškách, a to během celého dne. Detoxikační vlastnosti zeleného čaje pracují pomalu a je třeba jej upíjet v malém množství, abyste plně využili všech jeho výhod. Pokud jej vypijete najednou, nebude působit jako detox, ale jednoduše vyjde z těla v podobě moči. Uvařte si silný šálek zeleného čaje, nechte jej vychladnout, smíchejte s vodou a upíjejte po celý den.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button