HubnutíPohyb

4 způsoby, jak rychle zhubnout

I když musíme dost obětovat a řádně se činit, hubnutí nemusí být zas až tak obtížné. Budete-li dělat věci pořádně, můžete skutečně shodit nějaké to kilo velmi rychle. Nezapomínejte však dbát na své zdraví.

Viditelné výsledky vám pomohou udržet motivaci i na nadcházející období a ve své snaze nepolevovat.

Z následujících tipů můžete použít všechny dohromady nebo přidat 1 až 2 do svého aktuálního hubnoucího programu, který váš pokrok urychlí. Buďte však opatrní, neboť příliš rychlé hubnutí může vážně ohrozit vaše zdraví.

Přerušovaný půst

Tento typ diety označovaný jako „IF,“ je čím dál známějším způsobem, jak efektivně zhubnout. Vychází z toho, že nebudete jíst 12 až 20 hodin v kuse, což nutí tělo, aby uložený tuk přetvářelo na energii. Velkým přínosem této diety je také fakt, že budete mít více energie než při klasické hubnoucí dietě. Pokud byste tento způsob chtěli zkusit, zde je pár tipů.

Začínejte s kratšími půsty: Váš první půst by měl trvat déle než 12 hodin, poté můžete dobu prodlužovat až na hodin 20.

Pijte hodně vody: Díky tomu vám nebude hrozit dehydratace a voda vám také dodá pocit plnosti. Zejména voda s trochou citronové či limetkové šťávy funguje na potlačení hladu opravdu dobře, navíc pomáhá detoxikovat organismus.

Zabavte se: Když nebudete trávit čas vařením, přípravou a konzumací jídla, budete mít více volného času. Nepřemýšlejte o jídle, místo toho si najděte činnost, která není fyzicky příliš náročná, ale velmi vás baví.

Jezte potraviny s nízkým počtem sacharidů

Přerušovaný půst není pro vás? Další možností je vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem sacharidů. Čím méně jich budete přijímat, tím rychleji budete hubnout. Vaše denní dávka sacharidů by neměla překročit 75 g denně, což je množství, které najdete například v 1,5 hrnku rýže nebo 2 krajících chleba. Nemusíte neustále kontrolovat etikety potravin a počítat. Stačí vědět, jaké druhy potravin byste neměli jíst. Patří mezi ně například takové, jejichž obsahem jsou zpracované a rafinované sacharidy (tj. mouka a cukr) a ovocné šťávy; jedná se tedy například o chléb, sladkosti, krekry, mouku, ovocné šťávy, těstoviny a rýži. Jezte potraviny bohaté na bílkoviny jako například kuřecí maso, ryby, tofu či šmakoun.

Nezapomínejte ani na tuky, neboť některé z nich vám mohou pomoci zhubnout rychleji. Ujistěte se, že každé vaše jídlo obsahuje určitý druh tuků, například avokádo, máslo, kokosový olej, ryby, ořechy nebo olivový olej. Vyhýbejte se především trans-tukům, které jsou zdraví škodlivé.

Cvičte

Pokud je vaším cílem rychle zhubnout a vypadat co nejlépe, pak musíte posilovat nebo se věnovat pravidelně nějakému sportu. Při každém tréninku můžete shodit stovky kalorií. Také hormony, které při cvičení uvolníte, například testosteron, vám pomohou k urychlení celého procesu.

Ujistěte se, že při každém tréninku zapojujete celé tělo. Nejvhodnější je proto posilovna, kde sem můžete soustředit na všechny problematické partie. Postupně zvyšujte hmotnost a pokuste se snižovat dobu pro odpočinek mezi jednotlivými sériemi, neboť kratší přestávky přispívají ke zvýšení uvolňování hormonů nutných pro spalování tuků.

Procházejte se

Svižná chůze každý den alespoň po dobu 45 minut vám také pomůže spálit kalorie. A ještě lepší je ranní procházka před snídaní. Studie totiž ukazují, že pohyb před jídlem pomáhá spálit více kalorií a tělesného tuku, než když cvičíte po jídle.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button