Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Víte, jak očistit svůj lymfatický systém? V tomto článku vám poradíme

K čemu je dobré, očistit si svůj lymfatický systém? Tak např. vám to pomůže s vašimi problémy s pokožkou, bolestmi hlavy, nachlazením, zánětem vedlejších nosních dutin..dále tato procedura léčí vysoký cholesterol, oslabený imunitní systém, chronickou únavu a mohli bychom pokračovat dále.

Výčet zdravotních výhod této procedury je skutečně pestrý. Lymfatický systém je základem našeho imunitního systému. Jedná se o řadu kanálů, které odvádějí odpadní látky z těla. Mezi funkce tohoto systému patří eliminace toxinů z buněk a jejich přenos do krevního řečiště, do ledvin, střev a dále ven z těla.

Pokud tento důležitý vnitřní systém nepracuje u člověka správně, tělo se začne dusit odpadem. A právě proto je tak důležité, udržovat lymfatický systém čistý a průchozí.

Tělo má třikrát více lymfy, než krve. Lymfa je vyrobena z buněk a lymfatické uzliny se nachází v hrdle, krku, rozkroku a podpaží. Lymfa plní funkci detoxikace těla od bakterií, přičemž filtruje prostřednictvím sleziny. Vlévá se do krevního řečiště a jejím hlavním úkolem je obrana proti infekcím, nádorům a bakteriím.

lymfatickýLymfa zbavuje lidské tělo od přebytečných tekutin a odpadních látek, lymfatický systém pak pomáhá vstřebávat tuky a transportovat krev. Čištění lymfatického systému dokáže rovněž vyřešit kožní problémy, bolesti hlavy, nachlazení, zánět vedlejších nosních dutin, cholesterol, oslabený imunitní systém a chronickou únavu.

Jak ale tedy detoxikovat svůj lymfatický systém? Začněte v prvé řadě jíst více ovoce a zeleniny, zejména v syrovém stavu, plody totiž obsahují vysoké množství přírodních kyselin a enzymů, které rozpouštějí nahromaděné toxiny a pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla.

Syrové potraviny by měly být konzumovány na lačno právě pro svůj větší vliv na lymfatický systém, který hloubkově očistí buňky. Syrové plody jsou zásadité, a právě proto pomáhají při neutralizaci škodlivých patogenů, čímž snižují zátěž lymfy. Do svého jídelníčku tak rozhodně přidejte zeleninu ve formě salátů a pijte více čerstvé ovocné šťávy. Velmi prospěšná je také konzumace cibule, česneku, zázvoru, avokáda, mořských řas, kombuchy, pšeničných klíčků, citrusů, ředkviček, kapusty, lněných semínek a dalších potravin bohatých na omega 3 mastné kyseliny – ořechy, mandle, lískové ořechy, slunečnicová semena a dýňová semínka.

Kromě toho musíte pít dostatek vody, protože plných 95 procent lymfy se skládá z vody, kterou prostě potřebujeme. Naše tělo vodu vyžaduje, aby mohlo správně pracovat. Denně je tak třeba vypít alespoň šest až osm sklenic filtrované vody, a zároveň se musíme vyhnout alkoholu, energetickým nápojům a dalším sladkým a ovocným nápojům, které obsahují jedovaté škodlivé látky, které jsou zátěží pro náš lymfatický systém. Čaj však patří k potřebným tekutinám urychlujícím vylučování, toho se nezbavujte.

Vsaďte také na ricinový olej, který zlepší krevní oběh lymfy. Používejte jej ve formě obkladů na břicho – ricinový olej zlepšuje krevní oběh, zmírňuje zánět a zlepšuje trávení.

Také masáž a lymfodrenáž je prospěšná pro naše tělo a působí na náš lymfatický systém, protože uvolňuje toxiny přes póry. Lymfatická masáž je však nejúčinnější – zlepšuje tok lymfatického systému až o 78 procent. Kromě toho čistí ledviny, odstraňuje celulitidu, ale musí být prováděna vzdělaným fyzioterapeutem.

Bylinky rovněž urychlují detox a zbavují nás tak toxinů. Vsaďte na echinaceu, kterou lze použít jako tinkturu.

Kartáčování suché kůže a peeling kůže také povzbudí naše orgány a pomáhají k detoxikaci a k urychlení toku lymfy. Peeling provádějte ve směru od nohou k srdci – stimulujete tak potní žlázy, odstraníte odumřelé buňky a celulitidu.

Lymfatický oběh také rozproudíte skákáním – to má pozitivní účinky na naše svaly a zlepšení krevního oběhu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button