Přírodní léčbaZdraví

Návod, jak vyčistit lymfatický systém a odstranit toxiny z těla

Očista lymfatického systému vám pomůže s následujícím – s problémy s pokožkou, bolestmi hlavy, nachlazením a zánětem vedlejších nosních dutin, s cholesterolem, oslabeným imunitním systémem a chronickou únavou.

Jak lymfatický systém funguje

Lymfatický systém je základem našeho imunitního systému. Můžete si jej představit jako řadu kanálů, které odvádějí odpadní látky z těla. Funkcí tohoto systému je eliminace toxinů z buněk a jejich přenos do krevního řečiště, do ledvin a střev, kde jsou dále zpracovány a odstraňovány z těla.

Pokud tento systém nefunguje správně, tělo se udusí ve svém vlastním odpadu. Z tohoto důvodu je důležité tento systém udržovat čistý a průchozí.

Co je lymfa? Tělo má třikrát více lymfy než krve. Lymfa v těle je vyrobena z buněk tekutiny. Lymfatické uzliny se nachází v hrdle, krku, rozkroku a podpaží. Lymfa čistí tělo od bakterií a filtruje prostřednictvím sleziny. Vlévá se do krevního řečiště a hlavním úkolem je obrana proti infekcím, nádorům a bakteriím.

Lidské tělo pomáhá zbavit se přebytečných tekutin a odpadů, lymfatický systém pomáhá také vstřebávat tuky a transportovat krev. Čištění lymfatického systému řeší kožní problémy, bolesti hlavy, nachlazení, zánět vedlejších nosních dutin, cholesterol, oslabený imunitní systém a chronickou únavu.

Sedm přírodních způsobů, jak detoxikovat svůj lymfatický systém

Jezte více ovoce a zeleniny – syrové ovoce a zelenina obsahují větší množství přírodních kyselin a enzymů, které rozpouštění nahromaděné toxiny a pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla. Syrové potraviny by měly být konzumovány na lačno pro větší vliv na lymfatický systém, aby hloubkově čistil buňky. Syrové potraviny jsou zásadité, a proto pomáhají při neutralizaci škodlivých patogenů a tím snižují zátěž čištění lymfy. Čili přidejte do svého jídelníčku syrovou zeleninu ve formě salátů a spotřebovávejte více čerstvé ovocné šťávy. Velice příznivá je konzumace cibule, česneku, zázvoru, avokáda, mořských řas, kombuchy, pšeničných klíčků, citrusů, ředkviček, kapusty, lněných semínek a dalších potravin bohatých na omega 3 mastné kyseliny – ořechy, mandle, lískové ořechy, slunečnicová semena, dýňová semínka.

Pijte dostatek vody – 95 procent lymfy se skládá z vody. Vaše tělo potřebuje vodu, aby lymfatický systém pracoval správně. Denně je potřeba vypít alespoň šest až osm sklenic filtrované vody. Vyhněte se však alkoholu, nealkoholickým nápojům, energetickým nápojům, sladkým a ovocným nápojům, které obsahují škodlivé a jedovaté látky, které jsou zátěží pro lymfatický systém. Čaj patří k potřebným tekutinám a chcete-li urychlit hydrataci, dejte do vody trochu citronové šťávy. Citron je zásadité ovoce, které pomáhá v procesu čištění.

Vsaďte na ricinový olej. Za studena lisovaný ricinový olej může pomoci zlepšit krevní oběh lymfy. Používejte jej ve formě obkladů, které lze aplikovat na oblast podbřišku. Ricinový olej zlepšuje krevní oběh, zmírňuje zánět a zlepšuje trávení.

Masáž nebo manuální lymfodrenáž – každá dobrá masáž zapůsobí na náš lymfatický systém, protože uvolňuje toxiny přes póry. Nicméně, lymfatická masáž je nejúčinnější – jedná se o speciální druh masáže, jejíž hlavním cílem je zlepšit tok lymfatického systému až o 78 procent. Úkolem lymfodrenáže je očistit ledviny od toxinů, které se dostanou ven močí. Manuální lymfodrenáž je prováděna vzdělaným fyzioterapeutem. Je účinná pro odstraňování celulitidy a má pozitivní vliv na zdraví pokožky.

Bylinné přípravky – mnoho bylin působí pozitivně na lymfatický systém s cílem zlepšit tok lymfy a podpořit vylučování toxinů z těla. Velmi účinné jsou přípravky z exotických bylin, jako je echinacea a astragalus. Tyto byliny mohou být použity jako tinktura, probouzí náš lymfatický systém, čistí jej a zlepšují jeho tok. Jetel je rovněž populární bylina, která dokáže zlepšovat krevní oběh a detoxikaci.

Peeling kůže – kartáčování suché kůže je technika, která stejně účinně jako povrch, dokáže zapůsobit i na vnitřní orgány. V technice Ayurveda zlepšuje tok lymfy a krevní oběh vůbec. Za pomocí kartáče si tedy peelingujte pokožku ve směru pohybu lymfy – od nohou k srdci. Toto kartáčování stimuluje potní žlázy, otevírá póry, odstraňuje odumřelé buňky. Pomáhá zbavovat tělo od toxinů, zlepšuje povrch kůže a odstraňuje celulitidu.

Cvičení – pokud to lze, skákejte. Četné studie ukazují, že skákání je nejúčinnější způsob, jak zlepšit lymfatický oběh. Rovněž má skákání pozitivní účinky na naše svaly a zlepšuje krevní oběh. Zvýšená fyzická aktivita přenáší krev a kyslík do buněk a pomáhá čistit svaly od nahromaděných toxinů. Zlepší se cirkulace, což znamená lepší zdraví.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button