Nezařazené

Jednoduché domácí prostředky pro detoxikaci vlasů

Časté úpravy vlasů, mezi něž patří fénování, barvení nebo žehlení, vyžadují chemické prostředky, které mohou mít na vlasy a vlasovou pokožku negativní vliv. Pokud chceme mít vlasy zdravé, silné a pevné, dopřejme jim jednou za čas kvalitní péči a detoxikaci pomocí jednoduchých domácích prostředků.

Med

Med pomáhá udržovat vlasy hydratované, hladké a lesklé. Lze jej používat nejen pro přípravu vlasové masky, ale také jako náhradu šamponu. Postačí smíchat 1 lžíci medu a 3 lžíce vody a tuto směs použít na umytá vlasů a pokožky hlavy, kterou můžeme zároveň jemně masírovat. K propláchnutí můžeme použít jablečný ocet.

Med nabízí také našim vlasům celou řadu pozitivních účinků. Kromě toho, že je vyčistí a poskytne jim dostatečnou hydrataci, posílí vlasové folikuly a zmírní vypadávání vlasů. Vítané jsou i jeho účinky antibakteriální a antiseptické, díky kterým pomáhá bojovat proti infekcím pokožky hlavy, lupům a ekzémům.

Jablečný ocet

Jablečný ocet patří mezi dobré detoxikační prostředky pro vlasy. Vyčistí je a zároveň neporuší jejich přirozenou ochranu. Kromě toho má antibakteriální vlastnosti a vlasům dodá některé potřebné minerály a vitamíny (B a C).

Postup:

Rozmícháme 1/4 šálku jablečného octa ve dvou šálcích vody. Vlasy si umyjeme běžným šamponem. Následně naneseme směs octa a vody na vlasy a už neoplachujeme. Používáme jednou týdně.

POZOR

V jablečném octu se nachází kyselina octová, je tedy potřeba používat opravdu malé množství.

Aloe Vera, jíl a jablečný ocet

Aloe Vera dodá výživu a jíl pomáhá odstranit z vlasů toxiny.

Postup:

Smícháme 1/2 šálku jílového prášku, 1/2 šálku gelu z Aloe Vera a 4 lžíce jablečného octa. Vznikne nám hladká pasta, kterou naneseme na vlasy a pokožku hlavy, zabalíme do ručníku a necháme působit po dobu 30 minut. Následně vlasy řádně umyjeme běžným šamponem. Směs používáme 2x do měsíce.

Kokosové mléko

Obsahuje, kromě jiného, výživné bílkoviny a antioxidanty. Patří mezi dokonalé hydratační prostředky. Je vhodné především pro vlasy suché a poškozené. Má pozitivní vliv na podrážděnou a svědivou pokožku hlavy.

Postup:

Smícháme 1/4 šálku kokosového mléka a 2 kapsle vitamínu E nebo 2 lžičky mandlového oleje a směs použijeme místo běžného šamponu na vlasy a vmasírujeme i do pokožky hlavy.

Okurka a citron

Kombinace okurky a citronu je dokonalý detoxikační prostředek pro mastné vlasy a pokožku hlavy.

Rozemeleme okurku najemno a smícháme ji se šťávou z jednoho citronu. Opatrně naneseme na vlasy a necháme působit 10 minut. Následně pečlivě vlasy opláchneme. Používáme tak často, jako běžný šampon.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button