Nezařazené

Japonský doktor vysvětlil, jak se nejlépe ochránit před rakovinou

Hledáte-li způsob, jak se preventivně bránit proti rakovině, máme pro vás tradiční japonský recept, na který by měl vyzkoušet každý. Představíme si metodu, která chrání od nemocí, ale také uklidňuje vaše tělo a vaši mysl.

Japonská medicína

Východní medicína byla vždy odlišná od té západní. Praktikuje netradiční alternativní postupy, které často západní racionálně založená medicína odsuzuje. Ve východní medicíně vládne kromě těla také duševní harmonie a přírodní vlivy. Léčitelé z Japonska nám pootevřeli schránku s jejich tajnými postupy a procedurami a představili tradici, která se nazývá Shinri-ioku.

Shinri-ioku

Tato tradice zůstává v Japonsku stále silná. Shinri-ioku nebo také “plavání v lese“ připomíná naše procházky v přírodě. Sami si vzpomeňte na to, jak krásně a uvolněně se cítíte při procházce v lese. Klid, vůně, měkká půda, to vše ve vás vyvolává příjemné pocity, které se přenášejí i do vašeho těla a mají příznivý vliv na váš organismus. Tento pocit často ovlivní mnohé obyvatele, kteří se rozhodnout žít celý svůj život v lese, daleko od moderní civilizace, hluku velkoměsta, světelného smogu a stresu. Vyberou si klidný a ničím nerušený život.

forest-868715_960_720

Vliv Shinri-ioku

Vědci se na tuto metodu obrátili z jednoho jediného důvodu. Přemýšleli nad tím, jakým způsobem ovlivnit organismus bez stresu, aby se samovolně léčil a regeneroval. Vědci zjistili, že pobyt v lese zlepšuje přirozenou imunitu, což je jedna z nejdůležitějších věcí pro prevenci vzniku rakoviny a dalších chronických onemocnění.

Jak se to ve skutečnosti děje?

Výzkumníci začali s testováním na lidech, nebojte se, nešlo o žádné drastické testování, ale o procházky. Lidé si po dvouhodinové procházce v lese uvědomili, jak skvěle se poté cítí. Výzkumníci zjistili, že u všech pacientů, s výjimkou jedné osoby, se zvýšilo procento T-buněk na 50%. Měli také nižší krevní tlak, cítili se klidní a jejich mysl byla odpočatá a jasná. Stromy a rostliny vyzařují antimikrobiální klima, které ničí bakterie a plísně. Ty mohou být problémem pro náš imunitní systém a příroda nám tyto problémy pomáhá léčit. Účinek důsledné a dlouhé procházky v okolí stromů může následně trvat až měsíc, to ale neznamená, že na zdravotní procházku vyrazíte jednou za měsíc. Příroda nejen chrání, ale i zlepšuje náladu, a tu byste si měli harmonizovat nejlépe každý den či každý druhý den.

2009-07-13-005_SeskineTrail.large_

Duševní a tělesná očista

Relaxace a pohyb jsou dvě složky, které by v našem životě neměly chybět a které bychom měly pravidelně opakovat. Pohyb naše tělo aktivizuje a díky němu máme pocit štěstí. Relax je nepostradatelným každodenním společníkem, přece jen celý den pracujeme a odpočinek potřebuje nejen naše tělo, ale i naše vytížená mysl. Máme pro vás jednoduchý typ, na každý týden si určitě alespoň dva dny, ve kterých se budete věnovat sportu a každý den hodinu, kterou strávíte odpočinkem, ať aktivním na procházce nebo třeba jen odpočinkem s poslechem hudby.

Tajemná síla stromů

japanese-1198138_960_720Stromy a rostliny jsou tím, co nám dává onu sílu. Věděli jste, že každý strom má svou vlastní energetickou podstatu? Borovice navozuje pocit štěstí a povzbuzuje pozitivní přijímání sebe sama. Černý bez podporuje vaši sílu a omlazuje duši i tělo, dub zase podporuje odvahu a sílu. Každý strom vám dodává novou zkušenost a novou sílu, která vždy posiluje část vaší osobnosti. V lese se můžete jen procházet nebo si dopřát dotyk vaší ruky na stromu, což účinky ještě zvětší.

Dopřejte si odpočinek v přírodě, která je naší podstatou a základem celé naší existence a neměli bychom na tuto skutečnost zapomínat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button