Zdraví

Jak přirozenými způsoby zlepšit krevní oběh?

Dobrý krevní oběh je nezbytný pro udržení zdraví. Jeho zlepšení napomáhá prokrvení všech životné důležitých orgánů a dodává jim potřebný kyslík a živiny. Krevní oběh reguluje srdce a jeho činnost. Dobrá krevní cirkulace je nezbytná pro udržení dobrého krevního tlaku, stabilizaci tělesné teploty, udržení správné hladiny pH a podporu zdravá buněk.

Špatný krevní oběh negativně ovlivňuje každou buňku našeho těla. Mezi příznaky špatného krevního oběhu patří studené ruce a nohy, mravenčení, dušnost, závratě, vysoký krevní tlak nebo křečové žíly.

Co má vliv na krevní oběh?

Existuje celá řada faktorů, které mohou ovlivnit krevní oběh. Může to být stárnutí a vysoký krevní tlak, které spolu souvisejí. Jak stárneme, tepny ztrácejí pružnost, zužují se. Srdce musí intenzivněji pracovat na krevním oběhu a tím se zvyšuje tlak.

Mezi další faktory patří nadváha, cukrovka, kouření, vysoká hladina škodlivého cholesterolu, nedostatek fyzického pohybu. Je tedy důležité si uvědomovat potřebu zlepšení krevního tlaku. Je to jeden ze způsobu, jak předcházet celé řadě zdravotních komplikací.

Existuje řada způsobů, jak zlepšit průtok krve v těle. Stimulovat oběh pomáhají některé potraviny. Také udržují zdravou krev a pomáhají předcházet problémům s tepnami. Krevní oběh se dá podpořit také pravidelným pohybem, správným zvládání stresu a udržováním dostatečné hydratace.

Cvičení

Jakákoli fyzická aktivita, která rozpumpuje srdce, je dobrá. Ideální je každý den alespoň 15 minut pohybu. Pravidelné cvičení zlepšuje krevní oběh a snižuje riziko srdečních obtíží. Díky pravidelnému pohybu můžete regulovat svoji váhu, snižovat škodlivý cholesterol a lépe zvládat stres. Jestliže máte sedavé zaměstnání, je vhodné časový limit pro pohyb zvýšit. Jednoduchým způsobem, jak zlepšit krevní oběh, je protahování během dne.

Masáže

Masáž pomáhá snižovat napětí svalů a zlepšuje průtok krve. Uvolní nahromaděné toxiny, které se z těla lépe vylučují. Pro masáž můžete použít esenciální oleje přidané do oleje nosného, které zlepší průtok krve. Mezi takové patří olej rozmarýnový nebo mátový.

Zdravá strava

Zdravá strava by se měla skládat ze spousty zeleniny, ovoce, celozrnných výrobků, bílkovin a zdravých tuků. Průtok krve pomáhají zlepšovat dusičnany obsažené v zelené listové zelenině. Ucpávání tepen eliminují česnek, bobulové ovoce, špenát, zelený čaj, ovesné produkty.

strava

Hydratace

Pokud tělu chybí dostatek tekutin, zhoršuje se i průtok krve. Dostatečná hydratace je skvělým způsobem, jak zlepšit průtok krve. Dobrou volbou je zelený čaj, který obsahuje silné antioxidanty. Ty chrání cévní soustavu.

Minimální příjem soli

Příliš velká konzumace soli je spojována s vysokým krevním tlakem a srdečními obtížemi. Omezení příjmu soli ve stravě pomáhá regulovat průtok krve a zlepšuje zdraví krevních cév. Vyhýbat byste se měli zpracovaným potravinám.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button