HubnutíZdraví

11 tipů, které vám pomohou zhubnout

Udržet si správnou a zdravou váhu nebývá vždy jednoduché. Chcete-li se zbavit nějakého toho kilogramu, který máte navíc, nechte se inspirovat našimi tipy.

1. Nezapomínejte na snídani

Tím, že budete vynechávat snídani, rozhodně nezhubnete. Připravujete svoje tělo o potřebné živiny. Také vás tato absence snídaně bude nutit jíst více jídla během dne, protože budete mít hlad.

2. Jezte pravidelně

Díky tomu, že budete jíst pravidelně a vždy ve stejnou dobu, bude vaše tělo spalovat kalorie mnohem rychleji. Také tím zmenšujete pokušení konzumovat potraviny s vyšším obsahem nezdravých tuků a cukrů.

3. Zařaďte do jídelníčku větší množství ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina mají malé množství kalorií a tuky a vyšší obsah vlákniny. To jsou tři základní složky vhodné pro to správné hubnutí. Kromě toho tělu dodají potřebné minerály, vitamíny a antioxidanty.

4. Buďte více aktivní

Aktivita představuje ideální klíč pro vaše hubnutí a udržování té správné váhy. Kromě toho, že vám pohyb poskytuje celou řadu výhod, podporuje rychlejší spalování kalorií, které se vám nedaří odbourávat pomocí diety. Najděte si takovou pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a dokonale zapadne do vaší každodenní rutiny.

5. Dodávejte tělu dostatek vody

6. Konzumujte potraviny s vyšším obsahem vlákniny

Potraviny, které obsahují více vlákniny, podporují pocit sytosti. To je ideální pro hubnutí. Vlákninu naleznete v potravinách rostlinného původu, v celozrnných produktech, luštěninách nebo v produktech s obsahem ovsa.

7. Kontrolujte etikety na potravinách

Pokud budete znát složení jednotlivých produktů snadno si vyberte takové, které budou zdravější a podpoří vaše hubnutí. Použijte také informace o obsahu kalorií.

8. Používejte menší talíř

Díky menšímu talíři budete jíst menší porce. Také je dobré jíst pomalu. Jakmile se začnete cítit syt, přestaňte jíst.

9. Nekupujte nezdravé pokrmy

Tím se vyhnete pokušení k jejich konzumaci. Mezi takové rozhodně patří sladkosti, sladké nápoje, pokrmy průmyslově zpracované. Raději si nakupte zdravé svačinky.

10. Omezte alkohol

Co dodat 🙂

11. Plánujte si jídlo

Plánujte si pokrmy vždy dopředu. Dbejte na vhodný přísun kalorií. Díky tomu si snadno vytvoříte i vhodný nákupní seznam.

12. Pro docílení optického efektu zvolte správné oblečení

Vaším největším pomocníkem bude elastan, který můžete najít v jersey úpletech i v teplákovině s potiskem. Oblečení je elastické a přizpůsobí se pohodlnému oblečení. Ideálním oblečením jsou legíny, které si můžete vzít pod sukni, kalhoty i mikiny. Vyhladí a přitom poslouží k zeštíhlení.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button