Hubnutí

Zjistěte, jak hubnout během spánku

Asi všichni dobře víte, že hubnutí je opravdu tvrdá práce. Pro splnění požadovaného cíle musíte v první řadě změnit váš jídelníček a v druhé řadě vymyslet plán cvičení. Někdy se doporučuje i omezení stresu, s vyplavenými endorfiny se vždy hubne lépe. Předtsavíme si triky, které vám pomohou hubnout i ve spánku a to bez jakékoliv námahy.

Proteinový shake

Zatímco většina výživových poradců a expertů přes výživu nedoporučuje jíst těsně před spaním, poslední výzkumy ukazují, že malé občerstvení před uložením do postele vám pomůže hubnout. Lidé, kteří popíjeli proteinový koktejl se 150 kaloriemi 30-60 minut před spaním, ve skutečnosti zrychlovali svůj metabolismus a tím i podpořili hubnutí.

Zatáhněte závěsy

hubněteSpaní s televizorem, rozsvícenou lampou či s jakýmkoliv jiným zdrojem světla, ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Tělo potřebuje kvalitní spánek bez jakéhokoliv rušení, aby si mohlo maximálně odpočinout. Pokud k tomu nedojde, ovlivňuje to naši náladu a dokonce náš metabolismus. Z toho důvodu vypínejte všechny spotřebiče, zatáhněte žaluzie a uvidíte, jak budete ráno odpočatí.

Plánujte

Připravte si zdravé jídlo na další den večer před tím, než půjdete spát. Sbalte si tašku do tělocvičny, připravte si věci, abyste ráno mohli jen vykonat běžnou ranní hygienu, obléknout se a v klidu si vychutnat snídani. Uvidíte, jak rána budou o trochu příjemnější. Takže vše, co můžete udělat dnes, neodkládejte na zítřek.

Snižte teplotu

Jste milovníci velkého tepla, nebo rádi spíte zachumlaní v chladné místnosti? Vědci zjistili, že pokud lidé rádi spí s nižší teplotou v místnosti, urychlují si tak látkovou výměnu v těle a tím pádem i zrychlují metabolismus. Tělo totiž vynaloží více energie na zahřátí a proto dochází i k úbytku tukových zásob.

Nastavte si budík

hubněteStudie ukazují, že ženy, které se probouzejí každé ráno ve stejnou ranní hodinu, mají menší problémy s váhou, než ty, kteří vstávají v různou dobu. Není tím ovlivněna jen jejich hmotnost, ale zvyšuje se i riziko srdečních onemocnění a rakoviny. Proto se snažte vždy probudit ve stejnou dobu a dopřejte vašemu tělu alespoň šest hodin spánku, aby se dokázalo připravit na další den.

Tyto triky vám nejen napomohou hubnout, ale jejich dodržováním se budete po celý den cítit i velmi svěží. Vyzkoušejte je proto co nejdříve.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button