Více než 5000 škol dohromady a více než jeden milion dětí meditovalo za světový mír u chrámu Phra Shammakaya v Thajsku. Tato událost spojila jeden milion školáků z celého Thajska, kteří měli dobrý úmysl, praktikovat tuto činnost v souladu s dobrými mravy v buddhismu.

Děti ovšem meditaci praktikují důsledně a pravidelně, učí se již doma. Meditace se neprovádí pouze za účelem nalezení vnitřního klidu, ale je také jakousi „modlitbou“ za vymýcení zla na tomto světě, za odstranění chamtivých a zkorumpovaných lidí, za vše, co není vyvážené a fér.

Proč meditovat

Meditace se odehrává pouze uvnitř každého nezkaženého jedince, který má srdce a duši. Všichni bychom měli mít klidné a ušlechtilé myšlenky. Tento druh myšlení vytváří pozitivní vibrace, které můžeme dále šířit ven. Zároveň musíme být natolik silní, aby nás neovlivnilo zlo, abychom mu nepodlehli. Musíme chránit svou Dharmu…

12185118_10153302363114087_1851247041934167120_o-640x427

Věděli jste, že starověký Afghánistán byl kdysi buddhistickou zemí? Dnes tam ale žádnou známku buddhismu nenaleznete, dokonce zde byly zničeny všechny sochy Buddhy. Čím více pozitivismu zhasne, tím více jej svět vytváří. Ale odvrácená strana je známým „jing – jangem“, nesmíme se jí, peněz, korupce, nezákonných akcí, však poddat…

Pouze my všichni dohromady můžeme změnit tento svět v lepší místo, a to na základě pouhého vnitřního smýšlení, pozitivní meditace. Toto je léčba, toto je klíč, to, co rozpouští naše zkažené ego a probouzí životní sílu, která je tady pro všechny. My všichni jsme totiž vytvořeni z lásky a světla. Jsme globální, jsme součástí jedné rasy – té lidské, což málo lidí bohužel chápe. Nedělme se podle náboženství, rasy, barvy pleti, pohlaví… Pracujme a žijme společně, jen tak změníme náš svět. Zaměřte se na světlo, vy jste světlo.

Čtěte:  Tip na vši - majonéza!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ