Nezařazené

V Thajsku meditoval 1 milion dětí za světový mír

Více než 5000 škol dohromady a více než jeden milion dětí meditovalo za světový mír u chrámu Phra Shammakaya v Thajsku. Tato událost spojila jeden milion školáků z celého Thajska, kteří měli dobrý úmysl, praktikovat tuto činnost v souladu s dobrými mravy v buddhismu.

Děti ovšem meditaci praktikují důsledně a pravidelně, učí se již doma. Meditace se neprovádí pouze za účelem nalezení vnitřního klidu, ale je také jakousi „modlitbou“ za vymýcení zla na tomto světě, za odstranění chamtivých a zkorumpovaných lidí, za vše, co není vyvážené a fér.

Proč meditovat

Meditace se odehrává pouze uvnitř každého nezkaženého jedince, který má srdce a duši. Všichni bychom měli mít klidné a ušlechtilé myšlenky. Tento druh myšlení vytváří pozitivní vibrace, které můžeme dále šířit ven. Zároveň musíme být natolik silní, aby nás neovlivnilo zlo, abychom mu nepodlehli. Musíme chránit svou Dharmu…

12185118_10153302363114087_1851247041934167120_o-640x427

Věděli jste, že starověký Afghánistán byl kdysi buddhistickou zemí? Dnes tam ale žádnou známku buddhismu nenaleznete, dokonce zde byly zničeny všechny sochy Buddhy. Čím více pozitivismu zhasne, tím více jej svět vytváří. Ale odvrácená strana je známým „jing – jangem“, nesmíme se jí, peněz, korupce, nezákonných akcí, však poddat…

Pouze my všichni dohromady můžeme změnit tento svět v lepší místo, a to na základě pouhého vnitřního smýšlení, pozitivní meditace. Toto je léčba, toto je klíč, to, co rozpouští naše zkažené ego a probouzí životní sílu, která je tady pro všechny. My všichni jsme totiž vytvořeni z lásky a světla. Jsme globální, jsme součástí jedné rasy – té lidské, což málo lidí bohužel chápe. Nedělme se podle náboženství, rasy, barvy pleti, pohlaví… Pracujme a žijme společně, jen tak změníme náš svět. Zaměřte se na světlo, vy jste světlo.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button