Babské rady

TOP 5 rostlin proti komárům

V létě jsou komáři neskutečně otravní. V této části roku jsou bohužel v plné síle, i proto je potřeba najít prostředek, jak je odpudit. Všichni máme rádi horké letní dny, které nám však dokáže tento nevítaný vetřelec nehorázně znechutit.

Když nás otravují komáři, je to pro nás obrovskou nepříjemností. Ne každý však toužíme po odstranění komárů chemickými produkty. Ono ani pro nás není jistě nic zdravého tyto škodliviny vdechovat. Jak na komáry přírodním způsobem? Dozvíte se to v tomto článku.

Zde je 5 nejčastějších rostlin:

Citrónová tráva

Citrónová tráva je jednou z nejlepších a nejefektivnějších přírodních bylinek. Citrónová tráva je velmi aromatická a to komárům vadí.

komářiJe přirozenou ochranou proti jejich kousání. V blízkosti této trávy se neobjevují. Citrónovou trávu snadno vypěstujete svépomocí, je jednoduchá a nenáročná. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Dobře se jí daří na slunci nebo v polostínu. Je svěží, silná a rozprostře se po velké ploše.

Svíčky s výtažkem Citronelly

Jsou další možností, ale proč, když si můžete na dvoře vysadit vlastní? Jistě vám na zahrádce vykouzlí pastvu pro oči. Malé keříčky Citronelly se dají pěstovat i na záhonech nebo v truhlících na balkónech či parapetech. Čerstvé větvičky můžete položit na zem na dvoře, v jejich blízkosti nebudou lítat komáři.

Měsíček zahradní

Krásná oranžová květina, ale víte o ní, že dokáže odpuzovat hmyz? Když ji vysadíte poblíž zeleninového záhonku, nebude vám okurky, ředkvičky, salát ani cibuli okusovat žádný lezoucí hmyz. Měsíček je odradí! Když tyto květiny vyschnou, neváhejte si uložit jejich malá černá semínka na příští rok. V období sadby vám zafungují i zasazená do květináčů.

Máta peprná

Pravděpodobně víte, že komáři nemají rádi osvěžující a lahodnou vůni máty, ale opakování je matka moudrosti. Nikdo přesně neví, proč zrovna máta je tou pravou proti útoku komárů, ale hlavně, že funguje jako odpuzovač. Když si budete navíc mátu třít o kůži, máte hotový přírodní repelent. Nemusíte utrácet peníze v obchodě.

Rozmarýn lékařský

Rozmarýn je vhodný nejen na vaření, je také účinným odpuzovačem komárů. Má rád hlavně středozemské podnebí, ale daří se mu taktéž tam, kde je propustná půda a plno slunečního světla. Nevyžaduje tolik vody, jak by se mohlo zdát. Rozmarýn je technicky řečeno keř, který mimo jiné nedává šanci žádným komárům. V teplém podnebí je schopen přezimování a pěstovat se dá klidně v květináči.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button