Barvení je efektivní metodou, jak změnit svůj styl a dát vlasům nový look. Nicméně, barviva mohou poškodit vlasy poškodit, protože obsahují mnoho chemikálií. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho způsobů, jak ztmavit vlasy, a to přírodní cestou. Stačí vám níže uvedené ingredience…

Jak ztmavit vlasy:

Káva

Káva dokáže vlasy obarvit. Pokud chcete změnit barvu a více tónů, budete muset postup zopakovat několikrát. Uvařte silnou kávu a nechte ji vychladnout. Nalijte ji do mísy a vlhké vlasy v ní vymáchejte. Opláchněte vodou a postup zopakujte (klidně i několikrát). Nakonec umyjte šampónem a naneste kondicionér.

Černý čaj

Černý čaj má stejný efekt jako káva. Uvařte hrnec silného černého čaje, nechte vychladnout a nalijte do mísy. Několikrát vlasy v čaji vymáchejte a před posledním oplachováním nechte čaj působit deset až patnáct minut. Poté umyjte šamponem a kondicionérem. Čaj je sice skvělý způsob, jak přírodně ztmavit vlasy i o několik odstínů, rychle se však také vymývá, takže pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, postup opakujte jednou týdně.

Hořčičný olej

Dostatečné množství oleje nalijte do misky a zahřejte v mikrovlnce nebo na sporáku. Poté naneste na vlasy – začněte od konečků. Jakmile budou vaše vlasy nasáklé olejem, postupně jej přidejte i ke kořínkům. Ujistěte se, že je aplikován rovnoměrně a jemně masírujte prameny mezi prsty. Zabalte vlasy do koupací čepice a nechte působit alespoň 2 hodiny nebo přes noc. Ráno umyjte šamponem.

Šalvěj

Tato bylina vám také pomůže k přirozenému ztmavení vlasů, dokonce o několik odstínů. Musí se ale, stejně jako v případě černého čaje, opakovat jednou týdně. Do hrnce s vodou dejte hrnek šalvěje a vařte několik hodin. Poté přeceďte a vodu naneste na vlasy. Nechte působit půl hodiny a poté vlasy umyjte.

Čtěte:  Nemáte zahrádku? Nevadí, toto všechno můžete pěstovat i na balkóně

Kakao

Kakaový prášek smíchejte s vodou tak, aby vznikla hustá pasta, vetřete do vlasů, zakryjte koupací čepicí a nechte působit 10 až 20 minut. Čím déle necháte působit, tím tmavší barva bude. Poté normálně vlasy umyjte a naneste kondicionér.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ