Babské radyKrása

5 přírodních tipů, jak ztmavit vlasy

Barvení je efektivní metodou, jak změnit svůj styl a dát vlasům nový look. Nicméně, barviva mohou poškodit vlasy poškodit, protože obsahují mnoho chemikálií. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho způsobů, jak ztmavit vlasy, a to přírodní cestou. Stačí vám níže uvedené ingredience…

Jak ztmavit vlasy:

Káva

Káva dokáže vlasy obarvit. Pokud chcete změnit barvu a více tónů, budete muset postup zopakovat několikrát. Uvařte silnou kávu a nechte ji vychladnout. Nalijte ji do mísy a vlhké vlasy v ní vymáchejte. Opláchněte vodou a postup zopakujte (klidně i několikrát). Nakonec umyjte šampónem a naneste kondicionér.

Černý čaj

Černý čaj má stejný efekt jako káva. Uvařte hrnec silného černého čaje, nechte vychladnout a nalijte do mísy. Několikrát vlasy v čaji vymáchejte a před posledním oplachováním nechte čaj působit deset až patnáct minut. Poté umyjte šamponem a kondicionérem. Čaj je sice skvělý způsob, jak přírodně ztmavit vlasy i o několik odstínů, rychle se však také vymývá, takže pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, postup opakujte jednou týdně.

Hořčičný olej

Dostatečné množství oleje nalijte do misky a zahřejte v mikrovlnce nebo na sporáku. Poté naneste na vlasy – začněte od konečků. Jakmile budou vaše vlasy nasáklé olejem, postupně jej přidejte i ke kořínkům. Ujistěte se, že je aplikován rovnoměrně a jemně masírujte prameny mezi prsty. Zabalte vlasy do koupací čepice a nechte působit alespoň 2 hodiny nebo přes noc. Ráno umyjte šamponem.

Šalvěj

Tato bylina vám také pomůže k přirozenému ztmavení vlasů, dokonce o několik odstínů. Musí se ale, stejně jako v případě černého čaje, opakovat jednou týdně. Do hrnce s vodou dejte hrnek šalvěje a vařte několik hodin. Poté přeceďte a vodu naneste na vlasy. Nechte působit půl hodiny a poté vlasy umyjte.

Kakao

Kakaový prášek smíchejte s vodou tak, aby vznikla hustá pasta, vetřete do vlasů, zakryjte koupací čepicí a nechte působit 10 až 20 minut. Čím déle necháte působit, tím tmavší barva bude. Poté normálně vlasy umyjte a naneste kondicionér.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Zdravím , mam otázku….
    Bude tmavší barva pak trvalá nebo to bude jen dočasné?
    Děkuji předem za odpověd 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button