Obyčejný člověk často řeší problémy se zahrádkou. Ty lze nyní za pomocí babské rady vyřešit prostřednictvím obyčejné jedlé sody! Jak?
Pokud ku příkladu smícháte čtyři čajové lžičky jedlé sody se čtyřmi litry vody – budete účinně bojovat proti houbám, které obsadily vaše domácí kytičky. Stejný fígl platí také na vyhubení červů, kteří se usadili na květinách a jejich listech, ovšem tento poměr jedlé sody skvěle zafunguje také na brokolici, anebo zelí.
Begónie a hortenzie zase potřebují pravidelně alkalizovat půdu. To půjde za pomocí lžičky jedlé sody s vodou. Touto směsí pak květiny pravidelně zalévejte – bude se jim dařit lépe.
Otravuje-li vás mraveniště, zbavíte se jej jedlou sodou. Na tu po půl hodině aplikujte ještě trochu octa a mravenci okamžitě pojdou. Totéž platí i na hlemýždě.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.
Vážení,
píšete jak zahubit mravence. Víte, mně je vždycky líto, má-li něco zničit,
a tak si dovolím vám napsat zkušenosti bez ničení a bez chemie – nemám ji do zahrady ráda.
– velké mraveniště – jsme naložili na kolec a odvezli do lesa
– malá mraveniště, i když jsou až přes 2 m hluboká – tak jsme přes noc čurali do kyblíčku, po celou dobu co jsme byli na chatě – a ráno zalili mraveniště. Není to jedovatý, takže se neotrávili, ale nevonělo jim to a oni se sami odstěhovali.
– Vosí nebo sršní hnízda – je škoda je ničit, vosy i sršně také opilují květy, a navíc když je ničíte, tak se brání a píchnou.
ale je dobré – naříznout pytlík s kyselým zelím a připíchnout pod hnízdo – také se do týdne odstěhují sami. Oni nejsou útočné, a toto jim nevoní, tak se odstěhují. ¨
Přeji hodně úspěchů, aby to u vás také fungovalo a to bez ničení v přírodě.