Babské radyPřírodní léčba

8 jednoduchých přírodních způsobů, jak na bolest v krku

Nikdo nemá rád nemoci, ale občas se jim jednoduše nevyhneme. Ať už je bolest v krku způsobena alergiemi nebo virem, když se u vás projeví bolest, pak vše, co chcete, je rychlá úleva.

Bolest v krku může být prvním příznakem nachlazení, alergie, ale také něčeho vážnějšího. Zatímco v některých případech je návštěva lékaře nevyhnutelná, jindy si můžete zkusit pomoci sami. Zde je 8 jednoduchých tipů, jak s bolestí v krku zatočit.

Kloktejte slanou vodou

Sůl pomáhá zničit dráždivé látky a bakterie. V šálku teplé vody rozpusťte polovinu lžičky soli a kloktejte touto směsí 3x až 4x denně. Poté vypláchněte vodou.

Tip: Jestliže je vám slaná chuť příliš nepříjemná, přidejte velmi malé množství medu.

Pijte česnekový čaj

Česnek je přirozené antibiotikum. Obsahuje antioxidanty, o kterých se předpokládá, že posilují imunitu a zabraňují infekci.

Na přípravu tohoto čaje:

Nakrájejte čerstvý česnek na plátky střední velikosti a vložte je do hrnečku. Naplňte vroucí vodou a poté kousky česneku odstraňte. Přidejte sáček oblíbeného čaje, který dodá vodě lepší chuť. Přidejte med nebo jiné přírodní sladidlo a pijte dle potřeby.

Skořicová meducínka

Skořice má vysoký obsah antioxidantů a její sladká vůně pomáhá otevírat dutiny. Když vás bolí v krku, je to další bonus, protože snižuje produkci hlenu a pomáhá vám lépe dýchat.

Skořici můžete využít na přípravu čaje

Do 1 šálku vroucí vody vložte 1 až 2 lžičky skořice a čaj dle vlastního výběru. Nechte vařit po dobu 3 minut. Odstraňte tyčinky a vyndejte čajový sáček. Jakmile se čaj dá pít, konzumujte.

Mísa kuřecí polévky

Sodík z bujónu má skvělé protizánětlivé vlastnosti a udělá vám dobře. Když se necítíte dobře, nechce se vám připravovat nic složitého, můžete udělat výjimku a použít obyčejný bujón.

Jestliže jste vegetarián či vegan, zeleninový vývar vám pomůže podobně.

Zázvorová voda

Zázvor pomáhá uvolňovat a vylučovat hlen z dýchacího systému. Působí protizánětlivě a bojuje proti špatným bakteriím. Zvyšuje cirkulaci krve, tok kyslíku a odstraňuje toxiny.

Vezměte si asi 3 cm velký kořen zázvoru, umyjte jej a oloupejte. Nakrájejte na malé kousky, dejte na prkénko a zakryjte voskovým papírem. Rozdrťte jej pomocí paličky. Mezitím dejte vařit 3 šálky vody a poté do ní zázvor vložte, nechte vařit asi 5 minut, odstraňte z tepla a přidejte med. Podle chuti můžete přidat i citron. Konzumujte, dokud je teplý.

Investujte do zvlhčovače vzduchu

Když vás bolí v krku, nejhorší věc, jakou můžete udělat, je vdechovat suchý vzduch. Zvlhčovače naplní vzduch vlhkostí, což vám usnadní dýchání a zmírní bolest v krku.

Jablečný ocet

Není to možná nejpříjemnější lék, ale je velmi efektivní. Je velmi kyselý, takže účinný při zabíjení bakterií. Nyní přidejte med a budete mít od bolesti klid.

Přesný návod: Smíchejte 1 polévkovou lžíci octa s 1 polévkovou lžící medu a 1 šálkem horké vody. Jestliže je nápoj na vás moc silný, smíchejte 2 lžíce octa s ½ šálku horké vody a kloktejte jednou denně.

Med

Med má antimikrobiální vlastnosti, které vám pomohou bolest v krku vyléčit rychleji. Možná nefunguje tak rychle jako ocet či slaná voda, ale zato mnohem lépe chutná. Stačí si dát lžíci surového, nejlépe domácího medu.

Všechny výše zmíněné recepty stojí za vyzkoušení, avšak své tělo znáte nejlépe vy sami. Vyberte si, co je pro vás nejlepší, ale jestliže bolest v krku přetrvá déle než tři dny, navštivte lékaře.

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button