Nezařazené

Nejlepší lék na krev – směs z kopřivy

Směs, kterou si dnes připravíme je prospěšná v boji proti revmatismu a artritidě. Kopřivy jsou bohaté na železo, a to je používáno při léčbě anémie. Kromě toho je kopřivový sirup dobrý i na čištění krve, astma nebo kožní problémy. Rovněž zabraňuje respiračním a močovým problémům stejně jako vypadávání vlasů.

Recept 1

  • 1 kg mladých listů kopřivy
  • 2,5 litrů vody
  • cukr (500 gramů na každých 500 ml tekutiny)

Kopřivy omyjte a otrhejte listy. Ty pak namočte do vody a vařte na mírném ohni asi hodinu. Do směsi přidejte vodu dle potřeby a cukr. Cukr se musí ve vodě rozpustit, až pak ho přelijte do skleněných lahví a dobře uzavřete. Pokud chcete, můžete přidat i rybízové listy ve stejném poměru s kopřivou 1:1.

Recept 2

  • 400 gramů čerstvých listů kopřivykopřivy
  • citrónová šťáva z 6 větších citrónů
  • 800 gramů cukru
  • 5 lžic lučního medu
  • 1 litr filtrované vody

Cukr lze nahradit z části i medem, ale jen třeba 300 gramů a nevařit ho. Stačí přidat do vychlazeného sirupu. Sirup bude hustší.

Příprava:

Listy kopřiv omyjte a nasekejte. Do hrnce dejte vodu a přisypte cukr (např. napůl hnědý se světlým cukrem). Dejte na sporák a od doby, kdy voda začne vřít, vařte 5 minut. Jestliže se na povrchu objeví pěna, odstraňte ji lžící. Kopřivy přendejte do nějaké keramické nádoby a nalijte na ně cukrový sirup.

Nechte je po dobu 10 minut vylouhovat, přidejte citrónovou šťávu a med. Následně z kopřiv ručně vymačkejte šťávu a kopřivy odstraňte. Sirup dejte do sterilizovaných, uzavřete je a uložte na chladném a tmavém místě. Když smícháte ¼ sirupu se ¾ vody získáte příjemnou šťávu na pití. Sirup je trvanlivý cca půl roku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button