Nezařazené

Lesklokorka lesklá – chrání játra a pomáhá i s léčbou nemocí

Jinak nazývána také jako „houba nesmrtelnosti“ či „medicína králů“. Její červenooranžová barva je až oslňující, odtud i další její název – red reishi.

Uctívána ve starém východním směru medicíny používána k léčbě nejrůznějších poruch v průběhu několika staletí. Jelikož je považována za alternativní léčbu u řady chorob, o jejím užívání se poraďte s vaším lékařem.

Zde je přehled několika chorob, které ovlivňuje:

Hypertenze – vysoký krevní tlak

V jedné provedené studii na několika hypertenzních jedincích, kteří dříve nereagovali na konvenční léčbu, odhalila lesklokorka výrazný pokles krevního tlaku při užívání extraktu 3 až 4 krát denně.

Revmatoidní artritida

Výzkum v Hong Kongu oblevil zajímavý poznatek – přítomnost polysacharidu peptidu (PSP) výrazně inhibuje proliferaci synoviálních fibroplastů. Ač to zní složitě, synoviální fibroplasty jsou specializované buňky, které obklopují kloub a uvolňují volné kyslíkové radikály – podporují poškození a postižení kloubu (PSP se tomu snaží zabránit).

Zhoubné nádory

Sarkom je forma rakoviny, která vzniká znetvořením v různých tkáních jako jsou kosti, tuk nebo krevní cévy. V Pekingu se v klinické farmakologii odhalily pozitivní účinky proti sarkomu v kombinaci s účinnými složkami zeleného čaje. Samotná lesklokorka tyto účinky nemá, proto je důležitá tato variace s čajem. Zpomaluje růst nádoru a prodlužuje život pacientům s tímto druhem rakoviny.

Chrání játra a má další skvělé vlastnosti

lesklokorkaPoskytuje ochranu játrům, což vyplynulo díky ochranným účinkům této zázračné houby. Ač byla studie provedená na myších, jasně z toho plynou výhody i pro lidský organismus. Lesklokorka výrazně ovlivnila pokles produkce oxidu dusného. Má tedy i hepatoprotektivní vlastnosti. Uplatní se tedy i jako podpůrná léčba hepatitid.

Používá se k léčbě úzkostných stavů, zánětu průdušek, astma a nespavosti. Mimo PSP jsou tu ještě triterpeny, u kterých předběžné studie poukazují na zmírnění alergií díky omezení uvolňování histaminu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button