Masáže jsou v posledních letech čím dál populárnější. A právem. Tato tisíciletími ověřená metoda uvolnění těla i psychiky je pořád účinná. A v současné době si můžeme vybrat mezi velkým množstvím masážních salónů, které nabízí nejrůznější masáže. Projděme si alespoň ty základní druhy a podle toho si můžeme příště vybrat přímo na tělo, nebo ji někomu věnovat jako dárek.

Zdravotní masáž

Patří mezi ty klasické a všeobecně známé. Provádí se při zkrácených svalech, jejich zatuhnutí, onemocnění páteře a jejích degenerativních poruch, při vadném držení těla apod. Setkáte se s ní v každém rehabilitačním zařízení. Masáž je prováděna po celých zádech, většinou pak akcentuje svaly šíje a svaly podél páteře.

Sportovní masáž

Sportovní masáž si naordinujte po namáhavém sportovním výkonu a to buď na nejvíce namožená místa, nebo na celé tělo. Tato masáž je „razantnější,“ podporuje činnost krevního a mízního systému a samozřejmě uvolní svaly.

Vodní masáž

Masážní vanu si můžete pořídit i domů. Koupel pak získá zcela nový rozměr – perfektně uvolní svaly i mysl. Svoje tělo nejen namasírujete, ale i hydratujete.

Masáž lávovými kameny

V posledních letech stále oblíbenější. Lávové kameny mají schopnost odvádět z těla toxiny a nastartovat ho k detoxikaci a regeneraci. Podle léčitelů kameny nabíjí energií a svými vibracemi dokáží navodit harmonii těla i mysli. Při této masáži se masíruje každý sval a je tedy pro tělo celkovou relaxací.

Bowenova terapie

Tato masáž je méně známá a je založena na „bowenově pohybu“, kdy masér nahrne kůži přes sval a nebolestivě stlačí dané místo. Terapie se provádí v daném pořadí a přesně určených místech. Doporučuje se pro ty, kteří potřebují stimulovat lymfatický systém, krevní oběh, uvolnit energetické dráhy. Vrací tělu přirozenou rovnováhu, nastartuje jeho hlubokou detoxikaci.

Čtěte:  Zhubněte pomocí zázvorové vody - dokáže spálit přebytečný tuk v pase, bocích a na stehnech! (RECEPT)

Thajská masáž

Při této masáži, která sice uvolní vaše tělo a svaly, možná někdy syknete bolestí, nepatří mezi ty nejpříjemnější, ale každopádně účinné. Dokonale uvolní svaly i klouby vašeho těla. Provádí se i na spáncích hlavy a prstech na nohou a rukou. Můžete si vybrat nejen sílu masáže – slabou, střední, nebo silnou a mezi klasickou, olejovou nebo i aroma masáží.

Champi

Je indická masáž hlavy, která dokáže prokrvit pokožku hlavy a tím růst a kvalitu vlasů, stimulovat činnost mozku, pomáhá proti zhoršování zraku, hučení v uších. Odbourává stres, zbavuje migrény. Před samotnou masáží se provádí i masáž šíje, ramen a paží.

Lomi lomi

Tato masáž pochází z Havaje a je považována za perlu mezi masážemi. Provádí se dlouhými, vláčnými pohyby dlaní, předloktí i loktů. Soustředí se na odstranění tělesného i psychického napětí, neboť vychází z filozofie, že všechny nemoci pochází ze stresu, které narušuje proudění energie v těle.