Nezařazené

Jaké masáže si dopřát?

Masáže jsou v posledních letech čím dál populárnější. A právem. Tato tisíciletími ověřená metoda uvolnění těla i psychiky je pořád účinná. A v současné době si můžeme vybrat mezi velkým množstvím masážních salónů, které nabízí nejrůznější masáže. Projděme si alespoň ty základní druhy a podle toho si můžeme příště vybrat přímo na tělo, nebo ji někomu věnovat jako dárek.

Zdravotní masáž

Patří mezi ty klasické a všeobecně známé. Provádí se při zkrácených svalech, jejich zatuhnutí, onemocnění páteře a jejích degenerativních poruch, při vadném držení těla apod. Setkáte se s ní v každém rehabilitačním zařízení. Masáž je prováděna po celých zádech, většinou pak akcentuje svaly šíje a svaly podél páteře.

Sportovní masáž

Sportovní masáž si naordinujte po namáhavém sportovním výkonu a to buď na nejvíce namožená místa, nebo na celé tělo. Tato masáž je „razantnější,“ podporuje činnost krevního a mízního systému a samozřejmě uvolní svaly.

Vodní masáž

Masážní vanu si můžete pořídit i domů. Koupel pak získá zcela nový rozměr – perfektně uvolní svaly i mysl. Svoje tělo nejen namasírujete, ale i hydratujete.

Masáž lávovými kameny

V posledních letech stále oblíbenější. Lávové kameny mají schopnost odvádět z těla toxiny a nastartovat ho k detoxikaci a regeneraci. Podle léčitelů kameny nabíjí energií a svými vibracemi dokáží navodit harmonii těla i mysli. Při této masáži se masíruje každý sval a je tedy pro tělo celkovou relaxací.

Bowenova terapie

Tato masáž je méně známá a je založena na „bowenově pohybu“, kdy masér nahrne kůži přes sval a nebolestivě stlačí dané místo. Terapie se provádí v daném pořadí a přesně určených místech. Doporučuje se pro ty, kteří potřebují stimulovat lymfatický systém, krevní oběh, uvolnit energetické dráhy. Vrací tělu přirozenou rovnováhu, nastartuje jeho hlubokou detoxikaci.

Thajská masáž

Při této masáži, která sice uvolní vaše tělo a svaly, možná někdy syknete bolestí, nepatří mezi ty nejpříjemnější, ale každopádně účinné. Dokonale uvolní svaly i klouby vašeho těla. Provádí se i na spáncích hlavy a prstech na nohou a rukou. Můžete si vybrat nejen sílu masáže – slabou, střední, nebo silnou a mezi klasickou, olejovou nebo i aroma masáží.

Champi

Je indická masáž hlavy, která dokáže prokrvit pokožku hlavy a tím růst a kvalitu vlasů, stimulovat činnost mozku, pomáhá proti zhoršování zraku, hučení v uších. Odbourává stres, zbavuje migrény. Před samotnou masáží se provádí i masáž šíje, ramen a paží.

Lomi lomi

Tato masáž pochází z Havaje a je považována za perlu mezi masážemi. Provádí se dlouhými, vláčnými pohyby dlaní, předloktí i loktů. Soustředí se na odstranění tělesného i psychického napětí, neboť vychází z filozofie, že všechny nemoci pochází ze stresu, které narušuje proudění energie v těle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button