Nezařazené

Jak zůstat soustředěný?

Pro někoho je soustředění snadné, pro jiného zase velmi obtížné. Především pak v případě, že nás obklopuje velké množství rušivých elementů. Pokud pracujeme u počítače, tak hrozí celá řada rozptýlení – kontrolujeme soukromý e-mail, sociální sítě, přečteme si zprávy. Schopnost soustředit se na zadané úkoly vede k jejich správnému a včasnému vypracování. Co tedy dělat, abychom byli soustředění?

Zhodnoťme své duševní zaměření

Zaměření je dobré v případě, že je pro nás snadné být ve střehu. Umíme si stanovit reálné cíle a úkoly rozdělujeme na smysluplné části. Dáváme si krátké přestávky, po kterých se hned vracíme do práce.

Zaměření potřebuje vylepšit v případě, že pravidelně sníme, nejdou nám eliminovat rušivé elementy, ztrácíme přehled o pracovních postupech.

Odstraňme rozptýlení

Lidé často podceňují rozptýlení, které přichází třeba v podobě hlasitěji hrajícího rádia nebo spolupracovníka, který se k nám neustále vrací a potřebuje s námi něco probrat. Minimalizovat rušivé elementy někdy nemusí být snadné. Vypnout rádio je snadné, ale náročnější může být vypořádat se s rušivým kolegou.

přemýšlející žena

Pozor na multitasking

Někdy může být užitečný. V případě, že se však snažíme plnit několik náročných úkolů najednou, může také uškodit, neboť se nám nemusí dařit vše plnit dle našich představ. Soustředíme-li se na jeden úkol, splníme jej dobře a včas. Pokud však svoje síly budeme dělit na úkolů více, které plníme naráz, bude nám to trvat déle a kvalita nemusí být dobrá.

Krátké přestávky jsou důležité

Soustředíme-li se na jednu věc dlouhou dobu, po nějakém čase soustředění poleví a pro nás bude stále obtížnější danou věci vypracovávat, výkon poklesne. Pokud přesuneme svoji pozornost, třeba jen na malou chvilku, jinam, zlepšíme tak naše soustředění.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button