Nezařazené

Jak zlepšit zdravotní stav a správně detoxikovat játra

Budete zřejmě v šoku, když vám řekneme, že lidská játra mají více než 500 různých funkcí. Mimo neutralizace od toxinů bojují proti infekcím a jsou také výrobní linkou proteinů a hormonů. Je to jediný orgán lidského těla, který je schopen regenerace i po zranění. Proti toxinům stojí játra v první linii obrany. Působí jako filtr při prevenci toxických látek z potravin procházejících do krevního oběhu.

Z toho vyplývá jediná věc – měli byste o svá játra důsledně pečovat. Jak? Zdravým jídlem, dostatkem ovoce, zeleniny a tekutin! Nevyvážená strava a hůře stravitelné potraviny se bohužel s určitým časovým odstupem promítnou i na stavu jater. Optimální zdraví je v těle zajištěno tím, že máme sami tu schopnost očistit se od škodlivin. Pokud se tak neděje, můžeme být náchylní k toxickému přetížení a chronickým nemocem, např. hepatitida A, B, C a jaterní cirhóza. Játra ničí i mnoho druhů léků a jiných pilulek. Tuk na játrech je nejčastější.

Pravděpodobně existuje tisíce různých detoxikačních diet a nejrůznějších plánů, ale většina z nich není až tak efektivních. Detoxikaci takříkajíc nedotáhnou do zdárného konce a tělo se očistí jen z části.

V tomto článku vám ukážeme, jak zachovat zdravá játra a vyčistit se od všech toxických látek a chemikálií. Tento domácí nápoj je velmi jednoduchý a snadný.

Budete potřebovat následující ingredience:

  • hrst čerstvé máty
  • 1/3 šálku citronové šťávy
  • ½ šálku pomerančového džusu
  • 1 litr vody
  • organický med podle chuti

Dejte vařit vodu v hrnci a přiveďte ji k varu. Přidejte lístky máty a společně provařte po dobu 5 minut. Poté odstraňte z tepla a nechte odstát 10 minut. Nyní je ten správný čas přilít citronovou a pomerančovou šťávu a vmíchat med. Užijte si svůj detoxikační drink!

Jak ho pít:

Můžete pít teplé i studené. Určitě tento nápoj vyzkoušejte, je velmi účinný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

omentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button