Nezařazené

Jak ohebné máte prsty? Zvládnete Mudru?

Jedná se o staroindické označení pro gesta rukou, která mají nadsmyslový význam a vyjadřují mystickou sílu čerpanou z prostoru kolem nás. Tato metoda pomáhá vnášet do našeho těla kladnou energii a léčit.

Symbolická gesta rukou

Ohebnost prstů rukou odpovídá ohebnosti našich fyzických i psychických projevů. Symbolická gesta se projevují různými způsoby pozdravu, nebo gestikulace rukou při mluvení. Na tom je založena i mudra, jejíž předností je, že cvičení nevyžadují mnoho času ani nadměrné fyzické vypětí. Léčebnou sílu mudry můžeme podpořit drahými kameny, nositeli světelné energetické síly. Jaká jsou základní gesta mudry?

Lotosový květ – zbavování negativní energie

Doporučuje se, že žena sevře pravou a muž levou dlaň v pěst, zatímco druhá ruka utvoří lotosový květ. Každý si musí zkusit, která jeho ruka je pro lotosový květ způsobilejší. Cítíme-li v dlani proudící tok energie, je zkoušená ruka vysílající a druhá přijímající. Gesta podpoříme křišťálem, ametystem nebo magnezitem, sevřenými v pěsti. Palec spojený s ukazovákem v jednom bodu z nás odebírá negativní energii, zatímco zbývající tři natažené prsty ji vysílají do prostoru. Tato gesta však musí být doprovázena plnou koncentrací na to, co si přejeme tímto úkonem docílit.

Buddha-Mudra – posiluje vůli a energii

mudraPři pocitu ubývání energie můžeme vyzkoušet gesto podobné lotosovému květu s tím rozdílem, že ruka je namířena vzhůru. Palec se nedotýká konce ukazováčku, ale vnitřní strany jeho prvního kloubu.

 

Metoda nepřímého léčení krystalem – nabíjení

Pro každou jednotlivou oblast existuje vždy několik druhů minerálů. Nekuronovaným králem minerálů je křišťál, který lze použít vždy. Jeho světelná bílá zář dokáže pročistit všechny blokády těla. Vhodný je i růženín.

Meditace – čerpání energie

Nejlepší je k tomu tichý kout, kde nebudeme rušeni okolím. Obě ruce s dlaněmi vzhůru položíme volně do klína a meditujeme s krystalem drženým v levé ruce tak, že jeho špice směřuje vzhůru. Zavřeme oči, zvolna dýcháme a zbavujeme se nicotných myšlenek. Na povrch vyplynou dosud utajené a potlačené oblasti a zatěžující blokády budou vyhlazovány.

Základní gesta pro každý den

Základem je vždy lotosový květ a postupně můžeme střídat jednotlivé mudry:

  • vstupní očistná – obě ruce zformujme do lotosových květů tak, aby se postupně stejnými pokrčenými prsty dotýkaly. Pomalu jednotlivé prsty od sebe oddalujeme v rytmu dechu, ale palce a ukazováčky zůstávají propojeny
  • mudra dokonalosti – ruce sepneme jako při motlitbě, ale palce jsou překřížené a prsty, kromě ukazováčků, které se vzpřímeně dotýkají, jsou vzájemně provázané
  • mudra léčící – léčí a upevňuje zdraví. Ruce jsou sepnuty jako u předchozí mudry, ale prostředníky odzadu obejmou nadále napřímené ukazováky. Takto setrváme, dokud nedosáhneme plné koncentrace.

Celé cvičení ukončíme tak, že obě ruce uvedeme opět, nezávisle na sobě, do lotosového květu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button