Zahrada

Dřevěné květináče na parapet, balkon i zahradu

Pokud patříte mezi majitele zahrady, nebo se chystáte pěstovat květiny na balkoně, parapetu či terase, rozhodně se vám budou hodit dřevěné květináče. Nabízejí více výhod, než květináče plastové a kromě toho svým přírodním a přirozeným vzhledem do zahrady lépe zapadnou a na balkoně či terase navodí příjemný pocit, který podpoří váš odpočinek.

Jaké výhody nabízejí květináče ze dřeva?

Nejdůležitějším znakem je ekologické hledisko. Dřevěný květináč velmi snadno opravíte a v případě, že doslouží, tak jej snadno zlikvidujete. Kromě toho je dřevo materiál velmi odolný, nabízí tedy i dlouhou životnost. Květináče ze dřeva se hodí do každého zahradního stylu. Vzhledem k tomu, že si můžete pořídit květináče různých tvarů, vytvoříte tak, v kombinaci s nádherně zbarveným dřevem, dokonalé a originální aranžmá, které zkrášlí zahradu i terasu.

  • Široký výběr tvarů

V nabídce naleznete jak tvary klasické, tak i méně obvyklé. I rozměrů je v nabídce celá řada. Záleží, jaké druhy rostlin hodláte do květináče umístit. Problémem nejsou ani květináče v minimalistickém stylu.

  • Květináče pro celoroční využití

Pokud uvažujete o tom, že květináč bude umístěný na zahradě nebo terase celoročně, volte takové druhy, které jsou naimpregnované. Budou tak odolnější vůči vnějším vlivům. Kromě toho impregnace pomáhá zpomalovat stárnoucí procesy, kterými dřevo prochází a tím opět prodlouží životnost květináče.

Různé druhy konstrukcí

Vzhledem k tomu, že dřevo se velmi snadno zpracovává a pro jeho úpravu lze využívat různé postupy, můžete si vybrat ze široké škály tvarů, s různými prvky, Může se jednat o květináč vyrobený z jednoho kusu dřeva nebo více spojených částí (trámy, desky, prkna nebo palisády). Techniky spojování jednotlivých dílů jsou také různé – spojování pomocí drážek, lepení či šroubování.

Údržba dřevěného květináče

Jestliže chcete, aby vám květináč vydržel dlouhou dobu, nepostačí jen vhodná impregnace. Ideální je, pokud se dá nádoba snadno čistit. Dobré je ji alespoň jedenkráte za rok ošetřit speciálním olejem, která květináč, společně s impregnací, ochrání proti vlhku, tvorbě plísní a výskytu hub.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button