Přírodní léčbaZahrada

Dopřejte svému tělu přírodní očistu pomocí těchto bylinek

Kdo z nás by ve svém těle chtěl toxiny? Asi nikdo. Toxinů se můžeme zbavit pomocí přírodních prostředků mezi něž patří i některé bylinky. Ty nám pomáhají v boji proti celé řadě neduhů, tak proč ne s očistou organismu? V přírodě se vyskytuje velké množství tělu prospěšných bylinek a ty, které tělu pomáhají zbavit se škodlivin, nejsou výjimkou. Jsou to především takové druhy, které podporují činnost jater a ledvin při vyplavování odpadu z našeho těla. Některé z nich dokonce mohou růst i na našich zahrádkách, tak proč je nevyužít?

Které bylinky podporují detoxikaci těla?

Detoxikace těla pomocí bylinek může probíhat různými způsoby. Některé bylinky podporují vyšší produkci moči nebo jsou příčinou zvýšeného pocení, další zase snižují toxicitu látek díky antioxidačním vlastnostem a jiné optimalizují nebo podporují funkce vylučovacích orgánů. Tím podporují detoxikaci.

Ostropestřec mariánský

Podporuje ochranu zdravých buněk, nacházejících se v játrech, proti poškození volnými radikály. Bojuje proti zánětům, které vznikají jako následek působení toxinů v našem těle. Stimuluje regeneraci buněk.

Pampeliška

Má pozitivní vliv na naše ledviny a játra, podporuje produkci moči a tím i vyplavování škodlivin z našeho těla. Hořké sloučeniny v ní obsažené stimulují chuťové pohárky a uvádějí do pohybu trávicí soustavu. Díky tomu dochází ke snazšímu odbourávání tuků během trávících procesů. Žluté květy pampelišky v sobě obsahují velké množství antioxidantů a flavonoidů. Ty také podporují játra a pomáhají při obnově buněk.

Pampeliškové listy mají močopudné účinky a kromě toho jsou zdrojem vitamínů A, B a C.

Lopuch

Tato rostlina obsahuje látky, které pomáhají eliminovat patogenní bakterie. Ty se hromadí ve střevech. Kromě toho lopuch podporuje vyšší produkci slin a žluči. Kořen lopuchu využívalo lidové léčitelství pro očistu krve, kromě toho obsahuje tělu prospěšné látky. Patří mezi ně kyselina listová, vitamíny C a E nebo hořčík. Lopuch se také řadí mezi diuretika.

Koriandr

Toto oblíbené koření obsahuje látky s detoxikačními a antibakteriálními schopnostmi. Podporuje trávení, pomáhá proti nevolnostem, vyrovnává hladinu cukru v krvi. Má mírně projímavé účinky.

Máta

Obsahuje velké množství antioxidantů, podporuje lepší trávení a pomáhá v boji proti syndromu podrážděného střeva.

Červený jetel

Skvělý pomocník při čištění krve. Květy pomáhají odvádět odpad nacházející se v krevním oběhu.

Kopřiva dvoudomá

Má pozitivní vliv na ledviny a játra. Velmi často je součástí některých čajových směsí. Díky tomu, že nabízí mírně energizující účinky, mohla by být vhodnou volbou pro ranní čaj, který pomůže nastartovat den a podpoří detoxikaci těla.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button