Babské radyZahrada

Pěstování růží z brambor: Neuvěřitelné a laciné

Kdo žije v domě, pravděpodobně touží po pěkné květinové zahrádce. Zahrada plná růží však také něco stojí. To je důvod, proč si ukážeme trik, který vám ušetří peníze a přesto si užijete tu omamnou vůni krásně rozkvetlých růží.

Kdo takovou zahrádku s růžemi již má, zřejmě nám dá za pravdu, že není snadné udržet tuto parádu bez výskytu škůdců. Péče o růže by byla jinak celkem snadná. Budete potřebovat dobrou živnou půdu, sluneční světlo a čas na realizaci.

Potřebné kroky k zasazení růží

Najděte si zdravý stonek růže, ne starší než jeden rok, a snižte ho na délku 20 až 25 cm. Pro vytvoření řízku je nutné použít čisté zahradnické nůžky.
Set-Up-a-Branch-of-Roses-in-a-Potato-What-to-Expect-the-Next-day-AMAZING-Odstraňte všechny odumřelé listy zdola nahoru, dokud se nedostanete k těm prvním a zdravým. Jakoukoliv nádobu vyplňte kvalitní půdou a mírně jí navlhčete. Potom si vezměte bramboru a udělejte do ní díru. Otvor musí být dostatečně veliký, aby se sem vešel stonek růže.

Do zeminy udělejte díru pomocí malého rýče a udělejte jí podle velikosti brambory. Do těchto otvorů umístěte brambory i se stonkem růže a na druhý konec nasaďte plastovou láhev.

Tímto způsobem vytvoříte malý skleník. Takhle budete postupovat i u druhého, třetího řízku..záleží, kolik chcete mít na zahrádce růží.

Nádobu umístěte na teplé místo, kde je dostatek přímého slunečního světla. Každý den je potřeba láhev chvíli sundat, aby rostlina mohla dýchat. Je třeba vyčkat do té doby, dokud se na stonku neobjeví známka nového růstu. Půdu udržujte dostatečně vlhkou.

Vyberte pro svou růži stanoviště na zahradě, kde vyloženě nepraží slunce, ale je tu jinak světlo a teplo. Růže si musí na okolní teplotu zvykat postupně, každý den pár hodin. Takto se aklimatizuje asi týden, pak jí můžete teprve přesadit. Čas od času zkontrolujte, že nemá nějaké choroby nebo škůdce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button