Nezařazené

Brambory jako přírodní prostředky, které umožní svítit až po dobu jednoho měsíce

Skupina výzkumníků zjistila, že brambory vařené po dobu osmi minut se vlastně stanou baterií, která produkuje více energie, než syrové brambory.

Vědec a profesor Haim Rabinowitch spolu se svým týmem zjistil, že pomocí měděné katody a anody zinku, spojené drátem a uložené v takové bramboře, dokážou poskytnout LED osvětlení na neuvěřitelnou dobu čtyřiceti dní. Tahle zpráva naprosto šokovala svět, vždy tím pádem by brambory mohly dodávat elektřinu a nahradit AA baterie.

Proč brambory?

Profesor Rabinowitch řekl, že brambory byly vybrány vzhledem k jejich dostupnosti po celém světě a to včetně tropů a subtropů. Jedná se o opravdu nejhojnější plodinu.

Zatímco brambor sám o sobě není zdrojem energie, pomáhá elektřinu vodit a to tím, že působí jako most mezi oběma zmiňovanými potřebnými kovy, což umožňuje proudu volně se pohybovat po drátu, a zároveň vytvářet elektrickou energii. No je to jednoduchá těžká věda, podstatné je, že to funguje.

Brambory pro tento experiment byly vybrány z určitého důvodu – mají pevnou tkáň a škrob neláká hmyz. Vařené se brambory umožňují, aby elektrony volně protékaly v hutném těle brambory a vytvářely tak více elektrického proudu.

Kromě toho zmiňovaní vědci zjistili, že pokud brambory vaříte po čtyřech nebo pěti kusech, je efekt ještě účinnější, pokud je takto složíte v jednu hromadnou baterii. Zkusit tuto inovaci můžete sami z pohodlí svého domova za pomoci snadno a levně dostupných potřebností, ovšem možná je jen otázkou času, kdy si vědec na tento originální nápad vytvoří vlastní patent. Jak se vám líbí tyto přírodní lampičky, které působí jako scifi prvek?

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button