Babské rady

Zjistěte, co nesnesou mravenci a další hmyz

Otázka za miliony korun, na kterou chce každý znát odpověď, protože vyhnout se těmhle nepříjemným otravům je mnohdy nelehké. Otrávit je můžete insekticidy, ovšem tímto způsobem si rovněž moříte své obydlí, kam se hmyz dokáže dostat i přes okno.

Podívejme se raději na přírodní způsoby hubení škůdců:

Koření:

Existují různé druhy pro nás příjemně aromatického koření – pro hmyz smrtelného bolehlavu. Stačí smíchat mátu, černý pepř, chilli, skořici a rozdrcený česnek. Promíchanou hmotou potřeme rohy kolem domu. Nic nezkazíte také levandulí ve skříni, či dokonce listy vavřínu ve skříni.

Domácí sprej proti hmyzu:

  • 50 gramů jablečného octa
  • 50 gramů vody
  • 50 gramů vodky
  • 7 kapek citrónové silice

Vše nalijte do rozprašovače a promíchejte. Poté sprejujte rohy balkonu a rohy v blízkosti dveří a oken.

Citronový sprej proti hmyzu:

Použít můžete citron, ale i pomerančovou kůru. Snadno tak zrecyklujete nepotřebnou kůru. Citron nebo kůru z pomeranče dejte do hrnce, zalijte jablečným octem a vodou ve stejném poměru a vařte 5 minut. Poté nechte vychladnout a nalijte do rozprašovače. Aplikujte na místa, uvedená v předchozím receptu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button