Spolupráce

Zázrak jménem kancelářská židle. Umí napravit vaše záda i zbavit celulitidy

Většina z nás tráví svůj pracovní život v kanceláři. Velké množství pozic se vůbec neobejde bez počítače a s tím spojeného sezení u pracovního stolu. Tím ale trpí nejen naše oči pod vlivem obrazovek, ale celý náš pohybový aparát dostává pořádně zabrat. Jak do pracovního dne zahrnout dostatek pohybu, aby naše tělo nestrádalo? Co můžeme udělat pro svou páteř? Dnes se podíváme na to, jaký vliv na naše zdraví může mít zdánlivě obyčejná kancelářská židle.

Vhodný výběr

Často se v dnešní době zaměřujeme spíše na vzhled a design, než abychom mysleli také na praktickou stránku věci. Tento pohled se se stále zhoršujícím procentem úmrtí na civilizační choroby postupně mění. Musíme, a hlavně můžeme pro své tělo dělat něco navíc. Nemocem se dá předcházet vhodnou volbou každodenně používaných pomůcek. Jednou z nich může být správně zvolená kancelářská židle pro váš home office.

Záda bez bolesti

Možností pro vaše pohodlné sezení je na trhu více než mnoho. Abyste vybrali tu správnou židli zrovna pro vás, je důležité zaměřit se na funkci, kterou od ní primárně očekáváte. Pokud trpíte bolestmi zad, je důležité vybrat takovou židli, která vám bude v každé poloze i situaci tou správnou oporou. Vždy by měla mít vhodný rozměr sedáku. Na kterém můžete pohodlně sedět na sedacích kostech a nijak se nekroutit. Dále je velmi důležitá opěrná část, která vás tak zvaně obejme. Opora je důležitá, však to znáte i ze vztahů. Bederní výplň, která podpoří přirozené zahnutí páteře. A k tomu krční opěrka a podhlavník. Pokud svá záda „vystelete“ ve správných místech, záda vás přirozeně bolet přestanou.

Rozproudí lymfu

Hýbete se málo? Kvůli přemíře času stráveného v práci se při nedostatku pohybu může ve vašem těle hromadit odpad. Lymfa totiž pracuje jen v omezené míře. Lymfatický systém a jeho správná funkčnost je pro naše tělo alfou omegou a pomáhá předcházet právě výše zmíněným civilizačním chorobám. Ale jak propojit proud lymfy s kancelářskou židlí? V dnešní době jednoduše! Pokud si pořídíte tak zvanou balanční židli, budete po část dne simulovat sezení na velkém fitness míči. Vaše pánev bude v nepřetržitém pohybu, stejně tak střed těla bude vyvažovat. A tím lymfa stále hladce proudit.

Kam pro takové židle?

Říkáte si – „hmm… dobře, teorii bychom měli, ale kde takové židle pořídím?“ Nevěště hlavu! Vše pohodlně u jednoho výrobce, který navíc preferuje ruční výrobu, a navíc nákupem podpoříte Českou tvorbu. Jistě už víte, že je řeč o firmě Peška. V Plzeňském showroomu si můžete židle nejen vyzkoušet. K dispozici vám budou velmi zkušení prodejci, již se podílejí přímo na výrobě. Rozhodli jste se udělat pro své zdraví více a vzít to konečně do svých rukou? Tak už na nic nečekejte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button