Spolupráce

Bolest v krku a psychosomatika? Odhalte příčinu svých zdravotních obtíží

Vrací se vám často bolest v krku? Její příčina může být různá, počínaje infekcí přes alergie až po psychosomatiku. Na zdraví se však snažte nahlížet především komplexně. Co může stát za bolestí v krku a jak lze tyto obtíže efektivně řešit?

Projevy a příčiny bolesti v krku

Bolest v krku se může projevovat hned několika způsoby. Často ji pocítíte v podobě pálení, škrábání či bolesti při polykání. Mnohdy ale bolest prostupuje celým krkem a vystřeluje až do oblasti uší. Setkat se můžete také s doprovodnou rýmou, kašlem, zvýšenou teplotou, bolestí svalů i celkovou únavou.

Rozpoznat příčinu takříkajíc na první dobrou není vůbec snadné. Lze však říct, že alergii nedoprovází horečka ani bolest svalů. Sliznice je v tomto případě bledá, nikoliv zarudlá, jak tomu bývá u zánětu. Tímto způsobem se můžete přiklonit k jedné z více variant a v případě trvalých obtíží rozhodně neváhejte navštívit lékaře.

Holistický přístup ke zdraví

I když se většina lékařů zaměřuje primárně na symptomy nemoci, stále více přibývá těch, kteří k pacientům přistupují holisticky. Holismus vnímá lidský organismus komplexně a vnímá, že tělo, mysl a duše tvoří jednotný a nerozlučitelný celek. Díky tomu lze nahlížet na onemocnění v daleko širších souvislostech.

Celostní medicína nabádá ke zdravému životnímu stylu, vnitřnímu klidu a schopnosti pracovat se svými emocemi. Konzumací vysoce zpracovaných potravin v kombinaci se stresem a toxickými vztahy si totiž dle holismu můžete snadno přivodit nemoc. A to především kvůli snížené imunitě.

Bolest v krku a psychosomatika

Psychosomatika o bolesti v krku hovoří jasně. Opakované angíny, záněty v krku a další obtíže mohou souviset tím, že máte obavu nebo dlouhodobě nechcete něco vyslovit. Může to být spojeno také s dlouho potlačovanými myšlenkami a emocemi. Angína dle psychosomatiky souvisí s opomíjenými pocity a kreativitou.

Když vás skolí bolest v krku, na chvilku se zastavte a popřemýšlejte nad tím, zdali se do vašeho zdraví nepropisuje psychosomatika. Pastilky a nejrůznější léky proti bolesti v krku jsou sice účinné, nicméně z dlouhodobého hlediska bude rozhodně lepší, když budete řešit především skutečnou příčinu svých zdravotních obtíží, nikoliv pouze symptomy.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button