Spolupráce

Tipy a rady pro domácí barvení vlasů, které musí vědět každý

V současné době na kosmetickém trhu je nepřeberná nabídka barev na vlasy, proto získat vysněný odstín vlasů v pohodlí domova už není nic těžkého. Potřebujete jen vybrat barvu a můžete začít! Ale domácí barvení vlasů může přinést zcela neočekávaný výsledek. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnému překvapení a vypadat tak krásně, jako modelka na obalu barvy, přečtěte si několik tipů a rad, a s výsledkem budete určitě spokojená.

1. Výběr odstínu

Barva na vlasy může úplně změnit váš zvhled. Ale ještě před tím, než jste se rozhodli pro novou barvu vlasů, potřebujete se rozhodnout, co od barvy očekáváte: krytí šedin, ztmavit nebo prosvětlit vlasy. Bude lepší, když zjistíte, jaký odstín bude vyhovovat tónu vaší pokožky. Pak si můžete vybrat odstín barvy, který se vám líbí.

2. Barva by měla vypadat přirozeně

Proto se doporučuje používat maximálně o 1-2 odstíny tmavší nebo světlejší, než je vaše přirozená barva vlasů. Nepoužívejte barvy, které jsou příliš tmavé nebo světlé, vždyť nebudou ladit s vaším typem pokožky a barvou očí.

3. Pozor!

Každá žena chce, aby její vlasy měly ideální odstín. Ale existují případy, když je lépe se barvení vyhnout. Vždy pečlivě přečtěte složení barvy. Pokud trpíte alergií nebo máte příliš citlivou pokožku, máte silně poškozené vlasy nebo trpíte astmatem nebo ekzémem, v těchto případech barvení nelze doporučit.

4. Test kožní snášenlivosti

Pokud nemáte citlivou pokožku a nejste alergikem, je vhodné provést test kožní snášenlivosti. Provádí se dva dny před použitím barvy na vlasy. Vše, co potřebujete, je nanést malé množství barvy na kůži v loketní jamce a počkat 35-45 minut. Pokud nastane alergická reakce, potřebujete se poradit s kožní lékařem. 

5. Nanášejte barvu správně

Věděli jste, že správné nanášení barvy na vlasy rozhoduje o konečném výsledku? Rozdělte vlasy do několika sekcí. Uprostřed hlavy vytvořte pěšinku a každou část pak rozdělte ještě napůl. Dostatečné množství barvy naneste postupně a rovnoměrně, aby pokryla vlasy od kořínků až ke konečkům. Barvu vmasírujte do vlasů.

6. Péče o vlasy po barvení

Po barvení vlasy potřebujete důkladně opláchnout a poté aplikovat nějaké výživy. Vyživující péče bývá součástí balení. Chrání vlasy před vymýváním, dodává jim potřebnou výživu, intenzivní hydrataci a vitalitu. Používejte šampony a balzámy, určené speciálně pro barvené vlasy, které obsahují ochranné a pečující složky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button