Spolupráce

5 jednoduchých tipů, jak znovu nastartovat hubnutí

Jedním z nejhorších momentů při hubnutí je, když se zastaví. Všechno jde podle plánu a najednou konec. Bez ohledu na to, co děláte, váha se prostě ne a ne hnout z místa. Pokud se to stalo i vám, máme pro vás pár tipů, které vám pomohou se vrátit zpět na svou cestu a dosáhnout cíle.

Když zjistíte, že se váš týdenní úbytek hmotnosti zastavil, pravděpodobně přišla stagnace, což je pro člověka na dietě velmi frustrující. Bohužel je to velmi běžný jev, s kterým se setká při hubnutí snad každý. Když snížíte svůj kalorický příjem, tělo bude reagovat, jako kdyby už nemělo dostat žádnou potravu. A podle toho se také zachová – začne spalovat přijaté kalorie pomaleji.

Zpomalí se i váš bazální metabolismus, tedy počet spálených kalorií, které potřebuje vaše tělo pro běžné fungování. Tento pokles není nijak rapidní (maximálně 10 %), nicméně je to dost na to, aby se vaše hubnutí zpomalilo. Bazální metabolismus je určen velikostí těla a spálí většinu kalorií, které přijmete každý den. Dává tedy smysl, že jak vaše váha klesá, klesá i váš bazální metabolismus.

Aby bylo možné udržet hubnutí ve stejné míře, musíte buď svůj příjem kalorií ještě snížit, nebo více cvičit. Nebo akceptujte fakt, že vaše míra hubnutí bude pomalejší, čím blíže budete ke svému cíli. Pokud se s tím však smířit nehodláte, máte tu pro vás pár návodů:

1. Použijte potravinový deník pro sledování příjmu kalorií

Možná jste byli opatrní, když jste začali s hubnutím, vážili a měřili jste všechno, co jste se chystali sníst, ale teď už nemusíte být tak přesní, jako na začátku. Pravidelné zaznamenávání do deníku vám může pomoci překonat stagnaci a vrátit se zpět do hry.

2. Pijte proteinový koktejl

Vyměňte dvě jídla denně za proteinový koktejl, který vám pomůže udržet se v limitu kalorií. Když uděláte svůj shake, přesně víte, co do něj dáte a kolik kalorií obsahuje proteinový prášek, mléko a ovoce. To znamená, že odpadají obavy z počítání kalorií. Použijte shaker na dvě jídla denně a třetí zdravé jídlo doplňte lehkým obsahem bílkovin s nízkým obsahem tuku, zeleninou a ovocem.


3. Choďte méně do restaurací

Tohle může být těžké, ale může to znamenat velký rozdíl. Bez ohledu na to, jak opatrní si myslíte, že jste v restauraci, je obvykle těžké přesně odhadnout, kolik kalorií jíte. Často je těžké přesně určit, jak jsou potraviny připravovány, a právě tam číhají další tuky a kalorie. Pokud jste se v poslední době v restauraci stravovali častěji než obvykle, zkuste se tomu na několik týdnů vyhnout, abyste zjistili, zda vám to pomůže.

4. Zvyšte svůj kardio trénink i posilování

S tím, jak budujete svaly, váš bazální metabolismus stoupá. Pokud už jste na sobě nějakou dobu pracovali, jsou vaše svaly v kondici, a to znamená, že pokud nezvýšíte intenzitu cvičení, nemusíte spalovat tolik kalorií, jak jste zvyklí. Přidejte nějaké nové cviky a zvyšte intenzitu či počet opakování.

5. Zkontrolujte si poměr svalů a tuků v těle

Je možné, že jste ve skutečnosti dosáhli vhodné váhy. Pokud můžete, nechte si zkontrolovat složení těla. Svaly jsou těžší a zabírají méně místa než tělesný tuk. Pokud tedy máte více svalů než průměrný člověk, může být procento tělesného tuku v normálním rozmezí, i když vážíte více, než si myslíte, že byste měli. Pokud tomu tak je, pak nemusíte dál už hubnout, stačí, když se budete tělo udržovat v tomto stavu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button