Tiskové zprávy

Zázračné kolostrum: Kdy vám pomůže a proč je vhodné zejména pro děti

Možná jste v posledních měsících zaslechli, že se v oblasti zdravé výživy a přírodní péče o zdraví mluví o přípravku nazývaném kolostrum. Zajímá vás, co to je a jak by mohlo pomoci i vám?

Jedná se o bílkovinu, kterou produkují mléčné žlázy savců cca 24–48 hodin po porodu. Je to skoro zázračná tekutina, která obsahuje všechny potřeby živiny nezbytné pro ranou výživu novorozence. Je to látka, která má prokázané účinky na zdraví dětí i dospělých a dovede velmi účinně působit zejména na imunitu a odolnost organismu.

Proč je kolostrum tak účinné?

Kolostrum se vstřebává ve střevech, kde také nejsilněji působí. Právě trávicí soustava má přitom zásadní roli při fungování imunitního systému, endokrinního systému, ale i centrální nervové soustavy. Kolostrum obsahuje protilátky (imunoglobuliny), které dovedou velmi účinně bojovat proti bakteriím, virům i plísním a zajišťují také regeneraci buněk.

Zázrak pro děti

Zejména u dětí lze kolostrum považovat za jeden z nejpřirozenějších doplňků stravy, který je velmi účinný, ale zároveň bez vedlejší a nežádoucích účinků. Doporučuje se zejména u dětí, které nebyly kojené, takže nedostaly potřebné množství živin a protilátek přímo z mateřského mléka. Ideální je v kombinace s vitamínem D, kdy se navzájem tyto dvě látky podporují ve svých účincích. Vitamín D je pro dítě zcela nepostradatelný a je potřeba zajistit ho ve vhodné a správně vstřebatelné formě. Užívání je vhodné konzultovat vždy s odborníkem, obecně k dávkování platí, že se doporučuje držet dávky 500 mg na 15 kg váhy.

Kdy může kolostrum představovat problém?

Jako každý jiný doplněk stravy, i kolostrum může být v některých situacích nevhodné. Určitě by se nemělo užívat při jakémkoliv nádorovém bujení. Také byste jeho užívání měli zvážit za předpokladu, že máte nějaké potíže se stavem střeva a sliznic.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button