Jídlo a recepty

Začněte jíst zdravá chia semínka!

Toto slovo pochází z mayského slova označujícího sílu. Již 28 gramů tohoto drobného zázraku obsahuje tolik vitamínů a proteinů, že si prodloužíte svůj život.

Tento vynikající zdroj antioxidantů má vliv na naše tělo a chrání nás před rakovinou. Chia semínka jsou kromě toho vynikajícím bojovníkem proti cukrovce, protože regulují hladinu cukru v krvi. Také urychlují trávení.

chiaJako vynikající zdroj omega-3 mastných kyselin jsou chia důležitá pro zdraví našeho mozku, posilují kosti a zuby, pomáhají regulovat tuk v břiše.

Tato semínka jsou také nezbytná pro zdraví srdce, zlepšují krevní tlak, zvyšují stav dobrého cholesterolu a mají slušné množství bílkovin.

Snižují chuť k jídlu až o šedesát procent, a zároveň regulují funkci střev a jsou vynikajícím zdrojem vlákniny a náhradou za vejce. To nahradíte právě jednou polévkovou lžící chia semínek a třemi lžícemi vody, které necháte odstát po dobu patnácti minut.

Spolehlivě můžete s chia semínky bojovat také proti času, urychlují totiž obnovu pokožky a zabraňují tak předčasnému stárnutí kůže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button