Tiskové zprávy

Začátek nového roku tradičně o něco zdravěji

Zima nám už pomalu začíná dávat vale, a to pro mnohé z nás znamená vidinu brzkého zlepšení počasí. Permanentně zatažené šedé nebe se podepisuje na naší náladě a motivaci. Vytoužená změna ročního období jako by pro nás tak představovala naději v nový příliv energie. Právě tento světlý impulz nás často nakopne vynaložení úsilí o zlepšení našeho životního stylu. Zkrátka chceme být noví a lepší.

Chyťte příležitost za pačesy

Pokud se i vy poznáváte v tomto smýšlení, nenechte si příliv motivace a odhodlání proklouznout mezi prsty. Právě v tomto momentě se nám totiž může opravdu podařit nastartovat cestu k novému zdravějšímu životnímu stylu, a to velmi přirozeně. Samo se nám totiž nabízí hned několik podmínek, které tento proces významně ulehčí.

  1. Využijte teplejšího počasí

  2. Porozhlédněte se po sezónním ovoci a zelenině

  3. Uvědomte si, kde vás tlačí pata

Po týdnech v teple domovů a kanceláří vyběhněte ven. Trávení celého dne v uzavřených prostorách se negativně podepisuje jak na naší fyzické i psychické stránce. Pohyb na čerstvém vzduchu tak pomůže zlepšit vaši kondici, ale také uleví od každodenního stresu. Místo seriálového maratonu si proto o víkendu raději vyrazte na procházku do lesa nebo alespoň parku. Zkuste své chování změnit také během nákupu. Pokud váš nákupní vozík tvoří pouze sladkosti a polotovary, nečekejte, že bude vaše tělo překypovat energií. Nezapomínejte proto do svého jídelníčku zařazovat dostatečné množství ideálně sezónních potravin. Právě v těch totiž naleznete největší množství potřebných látek. Jejich konzumací do těla dostáváme dostatek vlákniny, vitamínů a antioxidantů, což má příznivý vliv nejen na naše zažívání, ale celkové fungování těla.

Zbavte se kotvy

Kromě kroků dopředu jsou však rozhodně namístě i ty vzad. V některých oblastech je proto potřeba zpomalit a dát sbohem činnostem, které nám příliš neprospívají. Jedním ze základních kroků je v tomto případě spánkový režim. Pokud denně uléháme ke spánku velmi pozdě a nepravidelně, režim má tendenci vypovídat funkci. Špatně se nám spí a usíná, ráno se budíme neodpočatí. Je proto důležité nastavit si pevný čas, kdy jít spát a kdy vstávat, a pokud možno dodržovat alespoň doporučovaných 8 hodin spánku. S nově nabytou energii je také nutné rozumně hospodařit. Je skvělé žít na 110 procent, každopádně se nejedná o udržitelný model. Dřív nebo později byste se tak mohli dostat do fáze vyhoření. V neposlední řadě jsou ke zvážení také nejrůznější návyky. Pravidelná konzumace alkoholu má mimo jiné negativní vliv na funkci ledvin i přibývání na váze. Skleničku vína tak zkuste na chvíli vyměnit například za dobrou domácí limonádu nebo třeba virgin mojito. Časté užívání tabákových výrobků rovněž vašemu organismu moc neprospívá. I zde se nabízí nejrůznější alternativy. V poslední době se velké oblibě těší například Pulze, zařízení na zahřívaný tabák. Během jeho používání nedochází k procesu hoření, čímž se významně snižuje škodlivost. Nejenom, že Pulze představuje až o 80 procent méně škodlivou alternativu, absence klasického kouře také předchází dalším negativním efektům jako je:

  • Žloutnutí zubů

  • Zápach oblečení

Pokud jste se tak rozhodli odstartovat nový rok zdravěji, zkuste se krok po kroku pustit do změny vašich návyků.

Autor: Elena Gotfried

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button