Spolupráce

Využijte i vy odšťavňovač a poznejte jeho výhody a přínosy – zjistěte, jaký odšťavňovač si vybrat!

Jaro a léto vždy volá po očistě organismu a po různých půstech. Tyto pochody provází různé tradice a náboženské zvyklosti, ale zároveň přináší jisté výhody. Představte si naše předky, jak zde museli hospodařit, a především v zimních obdobích, kdy neměli žádné čerstvé potraviny.

Často také museli konzumovat tučnější věci, aby přežili a zajistili si dostatek kalorií a energie. S končícím zimním obdobím přišel na řadu čas očištění jater, aby mohli odbourávat tuky. Proto se dodnes tradují zvyky, aniž by si někdo uvědomil, proč vlastně vznikly (byly, jsou a stále budou sloužit jako detoxikační nástroj lidského organismu).

Změna doby změna myšlení a trendů

Dnes je ale doba jiná. Vybudovali se skleníky, supermarkety, lednice a mrazáky a rozšířily se po celé zemi. K tomu tu máme dovoz potravin, ale velmi nekvalitních, z teplých krajin. Tady bychom se měli zamyslet nad tím, zda vlastně potřebujeme tolik dovozu, protože jsme bývali soběstační. Ale, co, že? Co bývalo, to bývalo – časy se mění. Každopádně detoxy tu s námi zůstaly, jen musíme věřit výrobcům, že do nich nenapumpovali až moc chemie.

Ale raději si dělejte nápoje ze svých zdrojů. Některé propagované metody jsou pouze šarlatánstvím, které z vás vyženou peníze. A jen více zatěžují váš organismus, který se stane velmi náchylným i k rakovinám! Mějte na paměti, že tělo se detoxikuje samo přes celý den, a to díky játrům, ledvinám a střevům, ale zapojuje se také váš dech a kůže. V každém případě je lepší se snažit o zdravý životní styl než se uchylovat ke krátkým detoxům, které pomohou na chvíli a můžete se stát na nich závislými.

Například taková nízkosacharidová dieta prospěla už více lidem!

Odšťavňování a jeho smysl

Víte, kdy má opravdu smysl použít odšťavňovač? Nevěřte reklamám, které tvrdí, že šťávu můžete pít od rána do večera a tím zhubnete. To je opravdu hloupost. K tomu, šťávu je potřeba vyrobit z čerstvého ovoce, abyste zvýšili přísun ovoce a zeleniny. Navíc takto účinně oddělíte rozpustnou a nerozpustnou vlákninu. První z nich vypijete a ta druhá zůstane ve slupce, kterou můžete vyhodit do kompostu.

Šťávy se hodí obecně k navýšení živin, odlehčení jídelníčku, kdy potřebujeme vyloučit pevnou složku, ale zároveň přijímat živiny. Další osoby se k této metodě uchylují, aby si zlepšili jídelníček.

Druhy odšťavňovačů

  1. Odstředivé

Jejich výhodou je nízká pořizovací cena, rychlé zpracování potravin. Nevýhodou je, že se dostatečně nevytěží šťávy. Bohužel zde nezpracujete listovou zeleninu a salát.

  1. Šnekové

Ceny se pohybují už trochu výše než u předešlých. Mají mnohem lepší výtěžnost, něž odstředivé a šťáva z toho přístroje nepodléhá rychlé zkáze a poradí si i s měkčími potravinami.

  1. Lisové

Patří mezi nejkvalitnější výrobky pro výrobu šťávy. Ale jsou velmi drahé, proto vřele doporučuji, abyste se zamysleli nad tím, co vše opravdu chcete zpracovávat. Mnoho funkcí zastoupí již přístroje, které v kuchyni máte. Úklid si vyžaduje spoustu času, což většinu lidí odradí. A peníze, které vložili do drahého přístroje, přišly úplně vniveč.

Alternativní řešení pro zpracování ovoce a zeleniny

Určitě jste slyšeli už o sušeném ovoci. Je trvanlivé, vydrží vám celou zimu a úklid není nijak těžký ani zdlouhavý. Je to dokonalá alternativa. Živiny a vlákniny zůstanou v sušeném ovoci a můžete si je brát i do práce na svačinu. Tak co, už jste někdy jedli sušené mango? Ne, ale křížaly jste už určitě měli. Nebo sušené švestky a další ovoce. Jde o výživnou potravu, která je maximálně zdravá a jde o rychlé zpracování úrody. A především je to příjemné osvěžení jídelníčku!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button