Nezařazené

Vyrobte si vlastní přírodní čistící prostředky

Asi každý ví, že běžně dostupné domácí čistící prostředky jsou napakované nejrůznějšími škodlivými chemikáliemi. Podle některých expertů se v běžné domácnosti nachází až 62 toxických látek. Tyto látky jsou navíc často spojované se vznikem astmatu, rakoviny, poruch reprodukční soustavy a hormonálního narušení.

Vyhazovat peníze za čistící prostředky, které akorát škodí vašemu zdraví a životnímu prostředí, nedává smysl, když existuje spoustu jiných možností, jak vytvořit účinné, domácí čistící produkty, které navíc budou stát o polovinu méně a budou bez rizik vůči zdraví.

Všestranný čistič

Bílý ocet je jeden z nejuniverzálnějších čistících prostředků, jaké dokážete najít. Může být vyžit mnoha způsoby, abyste vaší domácnosti zbavili plísní a bakterií a udrželi ji perfektně čistou. Experti tvrdí, že ocet je stejně, ne-li více, účinný jako běžné chemikálie. Pokud navíc smícháte ocet s jiným přírodním čistícím produktem, jako je jedlá soda, můžete tuto směs využít na vyčištění prakticky všeho. Jedlá soda a ocet jsou perfektní kombinace jakožto všestranný čistič. Tím to však nekončí. Pokud přidáte ještě tea tree nebo citrónový esenciální olej, nabude vaše směs desinfekčních účinků.

Abyste vytvořili všestranný čistič, řiďte se následujícími poměry:

  • ½ hrnku octa
  • 2 lžičky jedlé sody
  • 10 kapek citrónového nebo tea tree esenciálního oleje

Prostředek proti prachu

Je důležité udržovat domácnost bez prachu, protože právě ten má tendenci se rychle nahromadit a je často plný škodlivých částeček, jako jsou pesticidy, zpomalovače hoření a všemožné chemikálie. Samozřejmě, že přípravky proti prachu, které zakoupíte v obchodě, obsahují znečišťující látky, jako jsou hormony narušující chemikálie. Pokud chcete vědět, co se všechno nachází ve vašem čističi, a nechcete si ničit zdraví, stačí smíchat těchto pár ingrediencí a můžete se pustit do úklidu bez obav.

Na tento čistič budete potřebovat:

  • 10 kapek citrónového esenciálního oleje
  • 2 lžíce 100% citrónové šťávy
  • 3-5 kapek olivového oleje
  • Rozprašovač

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Dobrý den, zajímalo by mě jaké by mělo být nejlepší uskladnění a jak dlouho vydrží v rozprašovači?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button