Pohyb

Jak vrátit pohyb kloubům a zbavit se bolesti

Vlivem chladného počasí, které teď právě přichází, se bolesti kloubů zvyšují. Je to tím, že chlad výrazně zhoršuje příznaky dny. Také stav pacientů s revmatickými problémy se komplikuje právě na podzim a v zimě. Totéž platí třeba pro bolesti kloubů a kostí po úrazech a zlomeninách, třeba i staršího data. V zimě bývají klouby také více přetěžovány při zimních sportech.

Úleva díky změně jídelníčku

Problémy s klouby mají různé příčiny a podle toho se řídí i úprava životního stylu a výběr vhodných prostředků. Vážné problémy patří samozřejmě do rukou lékaře, který stanoví diagnózu. Např. dna souvisí se stravovacími návyky, proto by se pacient měl zaměřit hlavně na úpravu jídelníčku. Typickým onemocněním u starších lidí je atróza (může ale postihnout i mladší ročníky), což je opotřebení chrupavky. Prevencí je udržování váhy, pohyb, úprava jídelníčku – zařazovat jídla se sulcem, želatinou.

Pohybem proti atróze

Nedostatek pohybu, nadváha, stres, nevhodná strava přispívají k rozvoji artrózy, která je typickým onemocněním souvisejícím s věkem. Oddálit nebo zmírnit její projevy se dá pravidelným pohybem. Vhodná je jízda na kole nebo rotopedu, plavání, nordic walking. Důležité je také každodenní domácí cvičení. Doporučujeme začít cvičit postupně uvolňovací a posilovací cviky.

Doplňky stravy na bolavé klouby z lékárny

Občasné bolesti kloubů nás dříve nebo později přivedou do lékárny. Tady máme na výběr masti a gely na bolesti kloubů, komplexní přípravky s chondroprotektivními látkami, analgetika na akutní bolest a rychlou úlevu, jednotlivé vitamíny (hlavně vitamín C a D). V nabídce jsou i čaje a přírodní preparáty na bolavé klouby. Při přetrvávajících potížích navštivte určitě lékaře, který určí tu vhodnou léčbu právě pro vás.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button