Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Víte, jaké jsou zázračné účinky soli?

Sůl má blahodárné účinky a to nejen v kuchyni. Mnozí z nás si v soli máčí například nohy, ale existují i další způsoby, jak sůl použít.

Nejlepší tipy na využití soli

Tak například ji využijete při péči o své vlasy. Pokud jsou mastné, přidejte trochu soli do vašeho šamponu. Hlavu si pak umyjte, jak jste zvyklí, akorát že si rázem všimnete změny – zbavíte se nežádoucí mastnoty. Také pokud potřebujete zvýšit objem svých vlasů, přidejte sůl tentokrát do kondicionéru, respektive tuto směs zahřejte nad ohněm, a poté ji vmasírujte do svých vlasů a nechte působit dvacet minut. Poté si hlavu umyjte.

Kombinace soli s mýdlem nebo čistícím krémem vám zase pomůže na pleť. Jemně tuto směs vetřete do pokožky a opláchněte teplou vodou – odstraňuje to staré odumřelé kožní buňky a udržuje to adekvátní vlhkost pokožky.

Ani unavené nohy, které nás nesou celý den, nemusejí přijít zkrátka – smíchejte olivový olej se solí – budete touto směsí bojovat s bolestí, únavou, potem a vysušováním pokožky na nohou. Dvakrát týdně tuto směs aplikujte na své nohy a již brzy uvidíte rozdíl. Přidat lze také esenciální vonný olej.

Sůl je dobrá také na modřiny, které jsou neatraktivní a dlouho viditelné. Smíchejte tedy dvě lžíce soli s vodou a potřete si touto směsí postižená místa.

Pokud vás bolí hlava, vysypte si do vany sůl, která vám pomůže uvolnit svaly a napětí a pomáhá při bolestech hlavy.

Nakonec i vydrhnout koupelnu lze za pomocí soli, kterou smícháte v poměru jednu ku jedné s tekutým mýdlem nebo saponátem a takto snadno vydrhnete dlaždice a jiné povrchy.

I na třísku je dobrá sůl, kterou si vetřete do rány, což zvláční vaši pokožku a pomůže třísce dostat se blíže k povrchu. Poté ji lze snadno dostat ven pinzetou.

Pokud vám naopak nejde usnout, naložte se do vany se třemi až čtyřmi lžicemi soli, což bude relaxací pro vaše tělo, uvolní se vaše svaly a příjemně se unavíte.

Sůl je dobrá i na kocovinu – jedna lžička soli se sklenicí vody vyřeší tento problém raz dva – navrátí to minerály zpět do vašeho těla.

Nakonec rada pro hospodyňky – přidejte sůl do myčky – krásně ji vydezinfikujete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button