Sůl má blahodárné účinky a to nejen v kuchyni. Mnozí z nás si v soli máčí například nohy, ale existují i další způsoby, jak sůl použít.

Nejlepší tipy na využití soli

Tak například ji využijete při péči o své vlasy. Pokud jsou mastné, přidejte trochu soli do vašeho šamponu. Hlavu si pak umyjte, jak jste zvyklí, akorát že si rázem všimnete změny – zbavíte se nežádoucí mastnoty. Také pokud potřebujete zvýšit objem svých vlasů, přidejte sůl tentokrát do kondicionéru, respektive tuto směs zahřejte nad ohněm, a poté ji vmasírujte do svých vlasů a nechte působit dvacet minut. Poté si hlavu umyjte.

Kombinace soli s mýdlem nebo čistícím krémem vám zase pomůže na pleť. Jemně tuto směs vetřete do pokožky a opláchněte teplou vodou – odstraňuje to staré odumřelé kožní buňky a udržuje to adekvátní vlhkost pokožky.

Ani unavené nohy, které nás nesou celý den, nemusejí přijít zkrátka – smíchejte olivový olej se solí – budete touto směsí bojovat s bolestí, únavou, potem a vysušováním pokožky na nohou. Dvakrát týdně tuto směs aplikujte na své nohy a již brzy uvidíte rozdíl. Přidat lze také esenciální vonný olej.

Sůl je dobrá také na modřiny, které jsou neatraktivní a dlouho viditelné. Smíchejte tedy dvě lžíce soli s vodou a potřete si touto směsí postižená místa.

Pokud vás bolí hlava, vysypte si do vany sůl, která vám pomůže uvolnit svaly a napětí a pomáhá při bolestech hlavy.

Nakonec i vydrhnout koupelnu lze za pomocí soli, kterou smícháte v poměru jednu ku jedné s tekutým mýdlem nebo saponátem a takto snadno vydrhnete dlaždice a jiné povrchy.

I na třísku je dobrá sůl, kterou si vetřete do rány, což zvláční vaši pokožku a pomůže třísce dostat se blíže k povrchu. Poté ji lze snadno dostat ven pinzetou.

Čtěte:  9 důvodů, proč konzumovat guavu

Pokud vám naopak nejde usnout, naložte se do vany se třemi až čtyřmi lžicemi soli, což bude relaxací pro vaše tělo, uvolní se vaše svaly a příjemně se unavíte.

Sůl je dobrá i na kocovinu – jedna lžička soli se sklenicí vody vyřeší tento problém raz dva – navrátí to minerály zpět do vašeho těla.

Nakonec rada pro hospodyňky – přidejte sůl do myčky – krásně ji vydezinfikujete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ