Candida je houba, která hostuje na našich střevech a v našich ústech. Jedná se vlastně o prospěšnou houbu pro naše tělo, ovšem nesmí se přemnožit.

Co však dělat proti tomu, aby přehnaně nebujela, a nebo jaké jsou faktory pro její přehnané bujení? V prvé řadě jsou to nebezpečné sacharidy, které nejsou prospěšné prakticky k ničemu. Díky nim se postaráte o celou kolonii candidy. Takže sacharidy a cukr vůbec, vylučte ze své stravy.

Rovněž zapomeňte na alkohol, antikoncepční pilulky a na nakládanou zeleninu. O stresu pak netřeba mluvit vůbec – bohužel tomu se těžko vyhýbá.

I antibiotika jsou zákeřnou podporou bujení candidy. K příznakům výskytu této houby pak primárně patří zejména plísňová infekce na nehtech a nohách. Dále je to chronická únava, zažívací problémy – jako je nadýmání, zácpa nebo průjem. Opomenout nelze ani onemocnění štítné žlázy, revmatoidní artritidu, roztroušenou sklerózu, potíže s pamětí a s koncentrací vůbec, případně se mohou vyskytovat kožní problémy v podobě ekzému, vyrážek a lupenky. Ani vaginální infekce, vaginální nebo rektální svědění či svědění uší, sezónní alergie, chuť na cukr a sacharidy – není výjimkou.

candidaExistuje test, který kontroluje hladinu houby candidy v tlustém střevě a žaludku. Následná léčba se následně snaží obnovit správnou hladinu bakterií, přičemž eliminace candidy vyžaduje především změnu stravy a konzumaci potravin s nízkým obsahem sacharidů, o čemž zde již byla řeč. Vezměte si to k srdci.

Právě cukr živí tuto houbu. Zapomeňte tak na vše sladké, ale také na mouku. Ani velká konzumace brambor, fazolí, těstovin, dokonce i ovoce vašemu tělu nesvědčí. Bojovat s candidou můžete také za pomoci oleje z divokého oregana nebo kokosového oleje. Alternativ je spoustu.

Čtěte:  Víte, jak poznáte nebezpečné maso?

ZANECHAT ODPOVĚĎ