Nezařazené

Vbočený palec je častou příčinou puchýřů: Zjistěte, jak se jich zbavit

Puchýře na prstech u nohou jsou jedním z nejčastějších a nejvíce bolestivých onemocnění vůbec. Objevují se hned na prvním metatarzu na vnitřním okraji palce, nazýváno také jako „vbočený palec“.

Okolí puchýře je zarudlé a obsah může být i zkalený, což bývá známkou probíhajícího zánětu – burzitidy. V horším případě dochází k poškození nervů, které by mohly způsobit necitlivost nebo naopak intenzivní bolest. Více jsou ohrožené ženy, protože vystřídají více párů bot a nosí podpatky.

Vědecký výzkum však ukázal, že hlavní příčinou, a faktorem hrajícím velkou roli, je tvar nohy. Kdo má delší palec, než ostatní prsty, je tímto rizikem ohrožen více.

Je nutná operace?

Dr. Ray McClanahan je expert na konzervativní péči o nohy. Dokáže obnovovat jejich funkci, odvrátit následky i zhojit. Konvenční medicína řeší vbočený palec chirurgickým zákrokem, který radikálně odstraní vyboulení metatarzální kosti a přeskupí klouby.

Plastika by však neměla být první v pořadí a lékaři by měli pacientovi nabídnout i jiné, daleko přirozenější způsoby. Tak za prvé: lidé s tímto problémem musí nosit širší obuv, která nezpůsobuje otlaky. Dále existují i speciální dlahy, které mohou být používány po dobu několika týdnů, aby se napravila deformace kostí.

feet_bunions

Také speciální rehabilitační cvičení vede ke zmírnění bolesti. Cvičí se protahování prstů u nohy i blízko uložené svaly. Mělo by postupně dojít k uspořádání s ostatními prsty nohy. Cvičení byste měli provádět i sami. Každé ráno, než vlezete do bot, proveďte pár cviků.

Mezi nejlepší domácí prostředky patří:

  • levandulový olej
  • solná lázeň
  • obklady s teplou vodou

Levandulový olej kápněte přímo na puchýř a jemnou masáží se dotýkejte postiženého místa. Udělejte to každý večer před spaním. Levandulový olej má silné protizánětlivé vlastnosti.

Solnou lázeň připravíte snadno. Rozpusťte dvě lžíce soli ve vlažné vodě v lavoru a do této směsi namočte nohy po dobu 20 minut.

Připravte si zábal na nohy. 1 lžíci mletého bobkového listu vařte ve 300 ml vody po dobu 5 minut. Pro tento recept použijte smaltovaný hrnec. Až budete s vařením hotovi, přelijte směs do termosky a nechte jí odstavenou přes noc. Během dne popíjejte po malých doušcích. Bobkový list vás očistí od solí zevnitř. Na každý den si připravte čerstvý výluh.

Budete častěji chodit na toaletu, protože tento nápoj vykazuje silné močopudné vlastnosti. Je to však dobrým znamením, protože se sůl z organismu začala vyplavovat a mírně dráždí močový měchýř. Do 10 dnů dosáhnete požadovaných výsledků.

Pro větší účinnost a zbavení se puchýřů je doporučováno dodržovat tyto 3 léčebné postupy 2 měsíce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

  1. Vyzkoušela jsem snad 20 různýchpomůcek, ale žádná mi nepomohla, mám přes palec přehnutý ukazovák a vžy semi ohne pes palec, už nevím, co s tím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button