Nezařazené

Co o vás vypovídá váš oblíbený éterický olej?

Každý z nás preferuje jiné vůně, které mohou někoho jiného zcela překvapit. Ať už je to vůně čerstvě nasekané trávy, namletých kávových zrn, nebo vůně pracího prostředku z dětství. Přestože je často přehlížen, náš čich je silnější, než si většina z nás vůbec uvědomuje. Má navíc schopnost rozpoznat více jak jeden bilion vůní – je proto občas zábavná hra vyzkoumat, jaké vůně osloví zrovna vás.

Milujete vůni skořice, ale nesnášíte mátu? Možná jste měli v dětství nějaký rozporuplný zážitek s některými pachy nebo naopak si pozitivně některé spojujete s přáteli, domovem, a dobrými vzpomínkami. Pokud chcete hlouběji prozkoumat, co o váš říkají vaše oblíbené vůně éterických olejů, tak čtěte dále a zjistěte o sobě něco nového.

Co o vás říkají různé vůně

  • Levandule – pokud máte rádi levanduli, jste jedním z nejlepších kamarádů, jaké kdo může mít. Jste silní a přesto jemní, a přírodně nadaní v mnoha ohledech. Levandulový esenciální olej patří pravděpodobně mezi nejznámější éterické oleje. Je užíván pro řadu důvodů – relaxace, péče o pokožku, léčba zranění a mnohem více. Pokud se vám líbí tato bylinná ženská vůně, určitě máte silnou vůli, jste pohodoví a populární.
  • Skořice – skořice vyzařuje maskulinitu, energii yang, které se těžko odolává. Patří dokonce mezi nejoblíbenější vůně. Pokud se vám líbí skořice, jistě zbožňujete podzim a jste pilní studenti (skořice dokonce podporuje mozkové funkce a rozpětí pozornosti).
  • Růže – Pokud se vám líbí tato vůně, jste jistě včelí královna. Není žádným tajemstvím, že se vám líbí nejlepší věci v životě – romantika, luxus, a krása. Jste bavič davů, a vždy vidíte i mezi řádky a myslíte na budoucnost, i v období kdy zažíváte velkou bolest a smutek. Růžová vůně pomáhá zmírnit depresi a odhání úzkost.
  • Máta – Milovníci máty jsou optimističtí a osvěžující, často jsou to kreativní vůdci, kteří hledají, jak změnit status quo. Pokud se vám líbí chladivá šimrající vůně máty, jdete si tvrdě za svým, líbí se vám akce a okamžité výsledky, díky čemuž jste velice proaktivní jedinci.
  • Citrón – Všichni máme takového extrovertního kamaráda, který má schopnost vytáhnout nás z postele, aby nás někam dotáhli nebo přiměli něco podniknout. Pokud máte rádi citrusovou vůni, jistě jste plní energie s chutí do života.
  • Kadidlo – Pokud k vám promlouvá kadidlo, jste pravděpodobně zenoví introverti, kteří si užívají trávit čas v osamění, protože právě tehdy dokážete nejvíc kreativně uvažovat.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button