Zdraví

Co vás čeká při nedostatku magnézia?

Důvodem, proč naše tělo postrádá hořčík, je moderní zemědělská technika, která zahrnuje používání hnojiv a chemikálií, které snižují obsah samotného hořčíku v půdě. Pokud vašemu tělu chybí magnézium, pak mlže docházet k předčasnému stárnutí, celiakii, ale i k cukrovce rovnou druhého typu…

Dále je třeba se obávat kardiovaskulárních chorob, protože hořčík ovládá veškeré svaly v těle, včetně samotného srdce. Je tak prevencí poruch srdečního rytmu. Rovněž riziko vzniku aterosklerózy je spojeno s nízkou hladinou hořčíku.

Diabetes druhého typu je rovněž pojen s hořčíkem, který reguluje glukózu v těle, což znamená, že pokud trpíte nedostatkem hořčíku, pak může dojít k inzulínové rezistenci, která dále vede k cukrovce. Samotná cukrovka vyprovází ven z těla nezbytný hořčík, a to zejména močí.

Hořčík je rovněž nezbytný také pro správný vývoj kostí. Budete ale také potřebovat vitamín D – minerál, který ovlivňuje pozitivně hustotu kostí.

Při nedostatku magnézia v těle vás mohou trápit také těžké migrény. Faktory, které ovlivňují bolest hlavy, se rovněž podílejí na zúžení krevních cév. A podle výzkumu se ukazuje, že lidé, kteří trpí migrénami, disponují nízkou hladinou hořčíku v tkáních. Je tak žádoucí hořčík nasadit.

K dalším zdravotním problémům, které s sebou přináší absence hořčíku, patří kalcifikace tepen, úzkosti, deprese, hormonální problémy, problémy v období těhotenství, poruchy spánku a další minerální nedostatky.

Případný nedostatek hořčíku v těle se měří těžko, protože nejvyšší podíly hořčíku se nachází uvnitř samotných kostí a buněk. Lékaři se tak orientují především na základě vedlejší zdravotních komplikací. Obecně se dá hořčík měřit ve slinách, erytrocytech, moči, stolici, plazmě a krvi.

Potraviny bohaté na hořčík jsou například luštěniny, zelenina, osivo, ořechy, zrna, losos, špenát, avokádo, pečené brambory, banány, jogurt s nízkým obsahem tuku, mandle, sójové mléko, obiloviny, vařený halibut, kuřecí prsa, brokolice, mrkev, kešu, černé fazole, rozinky, arašídy, hnědá rýže a jablka.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button