Zdraví

Ulehli jste s chřipkou? Tyto potraviny vám pomohou s rychlejší léčbou

Některé pokrmy nebo potraviny mohou pomoci rychleji zvládnout nachlazení a chřipku, kterým se během deštivého podzimního počasí vyhne málokdo. Jedná se o jednoduchý způsob, který pomáhá zvládat některé příznaky. Patří mezi ně teplota, ucpaný nos, bolest těla nebo pocity únavy. Během nachlazení a chřipky je potřeba zvýšit příjem kalorií a tekutin. Ty pomohou tělu v boji proti virům, podpoří vylučování moči a díky tomu z těla snadněji vyjdou toxiny, které se v něm mohou tvořit. Jaké pokrmy a potraviny tedy zařadit do jídelníčku?

Polévka – kuřecí a zeleninová

Horká polévka usnadní vykašlávání. Pára z ní vycházející uvolní ucpaný nos. Kuřecí polévka obsahuje vitamíny, minerály a bílkoviny, které tělu dodají energii a podpoří imunitu, stejně jako polévka zeleninová.

Bylinné čaje

Kromě toho, že tělo hydratují, uvolní ucpané dutiny. Mezi ideální bylinky, vhodné pro přípravu čaje proti chřipce, patří heřmánek, echinacea, máta nebo ženšen, také zázvor je dobrou volbou. Pocení podpoří lípa. Čaj s medem a skořicí má navíc antiseptické a antibakteriální účinky, které také pomáhají v boji proti chřipce. Med lze přidat do jakéhokoli čaje, promaže hrdlo a pomáhá snižovat zánět.

Ovoce a zelenina

Ty by rozhodně měly patřit do jídelníčku každého maroda. Nejen, že zvyšují množství vody v těle, ale také mu dodají vlákninu, vitamíny, minerály a stopové prvky. Tělo tak lépe bojuje proti virům a může si snáze vytvářet proti nim protilátky. Ideální volbou jsou citrusové plody, bobuloviny, kapusta nebo mrkev.

Jogurty a kvašené produkty

Obsahují potřebná probiotika, která zlepšují střevní mikroflóru. Ta bývá během onemocnění narušená a to může být příčinou množení bakterií. Probiotika také pomáhají posilovat naši imunitu a jogurty bohaté na laktobacily a bifidobkterie se mohou stát užitečnými pomocníky i k prevenci proti chřipce.

Koření

Česnek, pepř nebo hořčice pomáhají uvolnit ucpaný nos, hlen a snižovat teplotu. Rozmarýn, oregano nebo bazalka uvolňují hleny a pomáhají v boji proti dalším chřipkovým příznakům.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button