NezařazenéPohybZdraví

Tři tipy pro časově vytížené, jak si najít čas na jógu

Práce, děti, psi, manželé, manželky, rodiny, setkání, stravování, spánek, přátelé… Tolik věcí, které chcete stihnout a tak málo času. Jenže naše tělo i mysl potřebují pauzu. Řiďte se podle hesla: „Právě zaneprázdnění lidé a ti, kteří nemají čas, potřebují jógu a meditaci nejvíce.“ To je totiž 100 % pravda. Jak si ale na jít čas na jógu nebo meditační techniky?

Jsou dny, kdy přijdete domů pozdě, jen tak se stihnete navečeřet, možná se podíváte na oblíbený pořad v televizi a už je čas jít spát. Říkáte si: „Kdybych jen měla víc času pro sebe, mohla bych i pravidelně cvičit.“ I přes nabitý program si však pamatujte, že jóga vám dodá v dnešním stresujícím světě víc klidu, než všechny seriály dohromady.

Pokaždé, když se naladíte, roztáhnete podložku v obývacím pokoji, zhasnete světla a zapálíte vonné svíčky, budete vědět, že vše je v pořádku. Takové praktiky, jakou je jóga, či meditace, vám pomohou obnovit duševní klid a vyrovnanost a vaše tělo bude opět fungovat tak, jak má. Po tomto cvičení se budete vždy cítit uvolněně, vaše pleť bude zářit, budete bezstarostná a šťastnější.

A kde je ono tajemství, jak si najít čas na cvičení? Stačí pět minut několikrát za den – před spaním, nebo kdykoli jindy. My všichni máme pět minut. A pokud pořád říkáte, že jste moc zaneprázdnění, následující tipy vám poradí, jak si během dne najít čas na jógová cvičení.

Jak si najít čas na jógu:

Doma:

S podložkou i bez, začněte v poloze dítěte (kolena daleko od sebe, roztažené prsty a paže natažené daleko před vámi). Pomalu přejděte na všechny čtyři do pozice kočky a několikrát vyhrbte a poté prohněte záda. Až budete připravené, přejděte do polohy psa s hlavou dolů tak, že svým tělem vytvoříte jakousi střechu. Poté přesuňte pravou nohu mezi ruce a přejděte do nízkého výpadu. Opět se vraťte do polohy psa a opakujte s levou nohou. Tímto můžete sestavu ukončit nebo pokračovat dále tím, co vaše tělo potřebuje.

U stolu:

Na stůl si dejte během stresových dní misku s esenciálním olejem. Když potřebujete, zhluboka se nad ní třikrát nadechněte. Dýchejte klidně a pomalu. Výborná je třeba pelargónie, levandule nebo eukalyptus.

Pokud máte možnost se několikrát denně projít, vstaňte a několikrát se dotkněte rukama prsty nohou. Tento pohyb vám kromě protažení zad pomůže zklidnit stres.

V autě:

Místo obyčejného poslechu rádia věnujte více pozornosti svému dechu, okolí a také zkuste nějakou relaxační hudbu. Uvidíte, že ani ta klasická není k zahození. Hlavně ve větších městech je často provoz k nevydržení, proto bude fajn, když čas strávený v autě využijete prospěšně.

Snad vám tyto tipy pomohou najít si čas na zklidnění i během nejrušnějších dní.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button